PL: az Evertonnak helyzetek sem kellettek az Arsenal-veréshez

B. L.B. L.
2020.12.19. 20:24
Az első félidőben több gólja volt a 2. helyre felugró liverpooli csapatnak, mint kaput eltaláló lövése (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában az Everton hazai pályán 2–1-re legyőzte az Arsenalt, így átmenetileg feljött a 2. helyre a tabellán.

A házigazda az első félidő derekán jutott előnyhöz, méghozzá úgy, hogy kapura lövésre sem volt ehhez szüksége: egy jobb oldali beadást Holding juttatott a saját kapujába (öngól, 1–0).

A 35. percben Davies hozott össze tizenegyest a vendégeknek, Pépé pedig rendkívül higgadtan helyezett a jobb alsóba (1–1).Az első félidő hajrájáig úgy jutottak el a felek, hogy effektíve kaput eltaláló lövésből 0 és 1 volt a két csapat neve mellett, miközben az állás 1–1 volt. Hogy ne maradjon ilyen „szégyen”, arról Mina gondoskodott, aki Sigurdsson szöglete után a rövid felsőbe fejelt (2–1).

Yerry Mina legutóbbi négy PL-góljának a percszámai? 45., 45., 45. és 45.!

A második félidőben elképesztő mezőnyfölényben játszottak az „ágyúsok”, több mint 80 százalékban birtokolták a labdát a játékrész egy szakaszán, miközben 8–2 volt a kapura lövési mutatójuk – más kérdés, hogy ebből a nyolcból is pont annyiszor találta el ellenfele kapuját, mint az Everton (0–0), a liverpooliak pedig nem tették meg ugyanazt a szívességet, mint a londoniak, így megnyerték a meccset, és hirtelen a második helyre ugrottak előre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
Everton–Arsenal 2–1 (Holding 22. – öngól, Mina 45., ill. Pépé 35.)

KORÁBBAN
Southampton–Manchester City 0–1 (Sterling 16.)
Crystal Palace–Liverpool 0–7 (Minamino 3., Mané 35., Firmino 44., 68., J. Henderson 52., Szalah 81., 84.)

1. Liverpool 14 9 4 1 36–19 +17 31
2. Everton 14 8 2 4 25–19 +6 26
3. Tottenham 13 7 4 2 25–12 +13 25
4. Leicester City 13 8 5 24–17 +7 24
5. Southampton 14 7 3 4 25–19 +6 24
6. Manchester City 13 6 5 2 19–12 +7 23
7. Manchester United 12 7 2 3 22–19 +3 23
8. Chelsea 13 6 4 3 26–14 +12 22