PL: Gallagher remeklése három pontot hozott a Palace-nak

Cs. B.Cs. B.
2021.12.12. 19:30
Tielemans (középen) kétszer is betalált a 100. PL-meccsén (Fotó: AFP)
A Leicester City fölényesen, 4–0-ra felülmúlta a Newcastle Unitedet, a West Ham United nem bírt a Burnleyvel (0–0), míg a Crystal Palace 3–1-re legyőzte az Evertont az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában.

A Burnley–West Ham United és a Leicester City–Newcastle United találkozóval egy időben rendezték volna a Brighton–Tottenham mérkőzést is, de a londoni klubnál több játékos és stábtag is megfertőződött a koronavírussal.

BURNLEY–WEST HAM 0–0

Többször is veszélyeztetettek a „kalapácsosok” az első félidőben, ráadásul a 38. percben felcsillant a remény, hogy tizenegyeshez jutnak, ám a VAR-szobában úgy döntöttek, nem történt szabálytalanság Craig Dawsonnal szemben.

Csakúgy, mint az első játékrészben, a másodikban sem jött össze a gólszerzés egyik csapatnak sem, így 0–0-val zárult az összecsapás.

LEICESTER–NEWCASTLE 4–0

Reménnyel telve várhatták a Newcastle játékosai a Leicester elleni meccset, hiszen az előző fordulóban, a Burnley elleni meccsen átszakadt a gát, megszerezték idénybeli első győzelmüket (1–0) a bajnokságban, míg a „rókák” 2–1-re kikaptak a Steven Gerrard vezette Aston Villától, és az sem volt jó hír Brendan Rogers vezetőedzőnek, hogy a koronavírusos megbetegedések miatt tartalékosan kellett felállítania a kezdőjét.

Ennek ellenére a hazaiak számítottak esélyesebbnek még úgy is, hogy a klub színeiben a 100. PL-meccsén pályára lépő Jonny Evans sérülés miatt már a találkozó 6. percében kivált – jobban is kezdtek, a 20. percre már 66 százalékban birtokolták a labdát, és hajszálon múlt, hogy James Maddison nem talált be szabadrúgásból.

Tizenegyesből szerzett góllal koronázta meg a 100. Premier League-szereplését Youri Tielemans, aki még 2019-ben szerződött a Monacótól a leicesteriekhez. Más kérdés, hogy a Maddison esése után megítélt büntető megadása enyhén szólva is vitatható volt.

A fordulás után csendesebb időszak következett, majd egy pofás összjátékot követő Patson Daka-gól felkavarta az állóvizet – Maddison zseniálisan talált Harvey Barnes elé, aki rendkívül önzetlenül passzolt az üres kapuval szembeálló zambiai csatárnak. Annak ellenére, hogy a fiatal tehetség eddig csak nyolcszor volt kezdő az idényben, csak Jamie Vardy működött közre több gólban (10) nála (9) minden sorozatot figyelembe véve.

Nem könyörült a Leicester, a hajrában még kétszer bevette a kieső helyen álló Newcastle kapuját. Előbb Tielemans duplázott Maddison asszisztja után, Daka passza után pedig a nagyszerű teljesítményt nyújtó angol középpályás is beköszönt. Legutóbb, 2018-ban, Dele Alli volt képes kétszer betalálni a 100. PL-meccsén.

CRYSTAL PALACE–EVERTON 3–1

Nem várhatta túl jó passzban Patrick Vieira legénysége az előző fordulóban az Arsenalt az utolsó pillanatokban legyőző (2–1) Everton elleni mérkőzést, mivel előtte egymást követő három bajnokiját is elbukta, ráadásul valamennyit egy góllal. A liverpooliak edzője, Rafa Benítez bizakodó is volt, a sajtótájékoztatón azt mondta, szerinte képesek lesznek a három pont megszerzésére.

Mégis a Palace-játékosok kezdtek jobban, a 30. percre 77 százalékban birtokolták a labdát, és kilenc lövésből háromszor eltalálták a Jordan Pickford által őrzött kaput.

A játékrész hajrájában góllá érett a hazaiak fölénye. A nagyszerű formában játszó Conor Gallagher gólra váltotta Jordan Ayew centerezését. Mutatja, mennyire fontos tagja a gárdának a 21 éves játékos, hogy eddigi 20 PL-góljuk 40 százalékában közreműködött (5 találat mellett 3 assziszt) – ennél egy angol játékos sem segédkezett többször a jelenlegi évadban.

Még reménykedhettek az Everton-szurkolók a jobb eredmény elérésében, mert a bajnokság jelenlegi kiírásában csapatuk szerezte a legtöbb pontot (10) gólhátrányból. Ehhez az 58. percben a pályáról duzzogva lesétáló Richarlison már nem tudott hozzátenni. Nem úgy, mint a helyére érkező Salomón Rondón: a 62. percben James Tomkins ugyan megduplázta a hazaiak előnyét, de a venezuelai támadó 20 perccel a rendes játékidő vége előtt szépített, így izgalmassá tette a találkozó végét.

Hiába próbálkoztak továbbra is a liverpooliak, az egyenlítés már nem jött össze nekik, sőt, egy labdavesztést követően Gallagher bombagóllal duplázott, amivel beállította a 3–1-es végeredményt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ

Burnley–West Ham United 0–0
Leicester City–Newcastle United 4–0 (Tielemans 38., 81. – az első 11-esből, Daka 57., Maddison 85.)
Crystal Palace–Everton 3–1 (Gallagher 41., 90+4., Tomkins 62., ill. Rondón 70.)

A Brighton–Tottenham mérkőzést elhalasztották.

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Wolverhampton Wanderers 1–0
(Sterling 66. – 11-esből)
Arsenal–Southampton 3–0 (Lacazette 21., Ödegaard 27., Gabriel 62.)
Chelsea–Leeds United 3–2 (Mount 42., Jorginho 58., 90+4. – mindkettőt 11-esből, ill. Raphinha 28. – 11-esből, Gelhardt 83.)
Liverpool–Aston Villa 1–0 (Szalah 67. – 11-esből)

Norwich City–Manchester United 0–1 (C. Ronaldo 75. – 11-esből)