PL: tovább tart az elképesztő sorozat, de kikapott a Watford

2021.12.10. 22:59
Pontus Jansson (jobbra, szemben) góljával egyenlített a Brentford (Fotó: AFP)
A Brentford 2–1-re legyőzte a Watfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Daniel Bachmann korai bravúrjai után a Watford szerzett vezetést a Brentford otthonában: bár Joshua King lövése még a kapufán csattant, az ezt követő szöglet után Emmanuel Dennis fejjel bevette a hazaiak kapuját (0–1). A nigériai támadó a hetedik gólját szerezte a most zajló bajnokságban, érdekesebb statisztikai adat viszont, hogy ez volt sorozatban a 74. Watford-találat a Premier League-ben, amely a tizenhatoson belülről született – ez tizennyolccal több a képzeletbeli dobogó második helyén álló Crystal Palace szériájánál (56 gól 2016 szeptembere és 2017 decembere között).

Az újabb közeli gól nem ért pontot, ugyanis a hajrában fordított a Brentford: a 84. percben Pontus Jansson egyenlített, majd a 95. percben Bryan Mbeumo tizenegyesből megszerezte a győztes találatot (2–1).

A Watford sorozatban a negyedik bajnokiján szenvedett vereséget, legutóbb a Manchester United ellen tudott nyerni a gárda 4–1-re.