PL: Fernández-gólpassz, Félix-gól, Chelsea-iksz

M. M.M. M.
2023.02.11. 15:37
Félix megszerezte első gólját a Chelsea színeiben (Fotó: Getty Images)
A Premier League 23. fordulójában 1–1-es döntetlent játszott a forduló nyitó mérkőzésén a West Ham United és a Chelsea a London Stadionban. A Chelsea ezzel tovább távolodhat a Bajnokok Ligája kvalifikációra jogosító negyedik hely megszerzésétől.

A Chelsea kezdte jobban a találkozót, Joao Félix már a 9. percben a kapuba talált, amit les miatt érvénytelenített Craig Pawson játékvezető. A 16. percben Enzo Fernández kiváló labdáját ismét Félix váltotta gólra, ezúttal már szabályos keretek között. Nem sokkal később Kai Havertz is lesről talált a kapuba. Félix a második bajnoki meccsén az első gólját szerezte a Chelsea-ben visszatérve hárommeccses eltiltásából (az első meccsén kiállították), míg Fernádez ugyancsak a második bajnokiján az első gólpasszát jegyezte.

A 28. percben Emerson váltotta gólra Jarrod Bowen beadását, az addig alárendelt szerepet játszó West Ham egyenlített. A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, néhány másodperc erejéig pedig úgy tűnt, Tomas Soucek megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de a videóbíró les miatt érvénytelenítette a találatot, így pontosztozkodással zárult a mérkőzés.

Már a második alkalommal ült a West Ham United kispadján Hegyi Krisztián bajnoki mérkőzésen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
West Ham United–Chelsea 1–1
(Emerson 28. illetve Félix 16.)
KÉSŐBB
Arsenal–Brentford 1–1 (Trossard 67., ill. Toney 74.)
Crystal Palace–Brighton 1–1 (Tomkins 70., ill. March 63.)
Fulham–Nottingham Forest 2–0 (Willian 17., Szolomon 88.)
Leicester City–Tottenham 4–1 (N. Mendy 23., Maddison 25., Iheanacho 45+4., H. Barnes 81., ill. Bentancur 14.)
Southampton–Wolverhampton 1–2 (Alcaraz 24., ill. Bednarek 73. – öngól, Joao Gomes 87.)
Kiállítva: Lemina (27., Wolves)

Bournemouth–Newcastle United 1–1 (Senesi 30., ill. Almirón 45+2.)