PL: 22 forduló után a meccsek felén ikszelt a Newcastle

B. D. K.B. D. K.
2023.02.11. 20:35
Nagy csata zajlott a pályán (Fotó: Getty Images)
A Newcastle United értékes két pontot elhullajtott az AFC Bournemouth otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának szombati záró mérkőzésén.

A Manchester United a hét közben csak ikszelt odahaza a Leeds United ellen, így a Newcastle United egy Bournemouth elleni győzelemmel pontszámban beérhette volna a „vörös ördögöket”. Az első félidő azonban nem teljesen úgy alakult a „szarkák” számára, ahogyan eltervezték, ugyanis fél óra elteltével a hazaiak szerezték meg a vezetést, begyakorolt szögletvariáció végén Marcos Senesi tessékelte a labdát a kapuba (0–1). (VIDEÓ ITT!)

A szünet előtt még egyenlítettek a vendégek, a Netóról kijövő labdát Miguel Almirón passzolta be (1–1) (VIDEÓ ITT!). A paraguayi támadó lett az első Newcastle-játékos a mostani kiírásban, aki elérte a tízgólos határt.

A második félidőben mindkét gárda előtt adódott nagy gólszerzési lehetőség (a 90. percben például Kieran Trippier a gólvonalról mentett, pontosabban mondva átvette a labdát Dominic Solanke pazar megoldása után), de a hálók már nem rezdültek meg. A Newcastle-nak ugyan továbbra is csak egy veresége van a bajnokságban, viszont az eddig lejátszott 22 meccséből 11-en is döntetlen született, így pedig maradt a negyedik helyen. A Bournemouth számára azonban értékesebb az egy pont, ám az újonc továbbra is az utolsó előtti helyen áll.

Eddie Howe együttese legközelebb azt a Liverpool fogadja, amely ellen eddigi egyetlen vereségét számlálja a mostani PL-idényben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ

Bournemouth–Newcastle United 1–1 (Senesi 30., ill. Almirón 45+2.)

Korábban
Arsenal–Brentford 1–1
(Trossard 67., ill. Toney 74.)
Crystal Palace–Brighton 1–1 (Tomkins 70., ill. March 63.)
Fulham–Nottingham Forest 2–0 (Willian 17., Szolomon 88.)
Leicester City–Tottenham 4–1 (N. Mendy 23., Maddison 25., Iheanacho 45+4., H. Barnes 81., ill. Bentancur 14.)
Southampton–Wolverhampton 1–2 (Alcaraz 24., ill. Bednarek 73. – öngól, Joao Gomes 87.)
Kiállítva: Lemina (27., Wolves)

West Ham United–Chelsea 1–1 (Emerson 28., ill. Félix 16.)