PL: győzelemmel menekül az Everton és a Nottingham

D. S. B.D. S. B.
2023.05.08. 22:50
Remek kezdés után már a szünetben 3–0-ra vezetett az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) kiesés elől menekülő Everton a nemzetközi kupaindulásra hajtó Brighton vendégeként, majd 5–1-re nyert a 35. forduló hétfői játéknapján. Késő este gólzáporos mérkőzésen győzte le a Nottingham Forest a sereghajtó Southamptont, és szintén kilépett a kiesőzónából.

Ez ám az álomkezdés. A vendég liverpooliaknak mindössze 33 másodperc kellett a vezetés megszerzéséhez az Amex Stadionban, a Brighton labdavesztése után Dominic Calvert-Lewin jobb oldali beadását a hosszún üresen érkező Abdoulaye Doucouré váltotta gólra (VIDEÓ ITT!), majd egy kontra után a 29. percben a liverpooliak mali támadója a saját és csapata góljainak számát is megduplázta (VIDEÓ ITT!). Dominic Calvert-Lewin jobb oldali beadását a hosszún üresen érkező Abdoulaye Doucouré váltotta gólra (VIDEÓ ITT!), majd egy kontra után a 29. percben a liverpooliak mali támadója a saját és csapata góljainak számát is megduplázta (VIDEÓ ITT!).

Sean Dyche csapata a második gólt előkészítő Dwight McNeil találatával a 35. percben már 3–0-ra vezetett, amikor az angol középpályás centerezése a Brighton kapusának, Jason Steele-nek a lábáról a saját kapujába pattant (VIDEÓ ITT!).

A második félidőre alaposan megváltozott Roberto De Zerbi csapatának játéka, a hazaiak pedig jelentősen felélénkültek, de vagy a kapufa, vagy az óriási bravúrokat bemutató Jordan Pickford akadályozta meg őket a gólszerzésben. A 76. percben aztán végleg lezárta a lényegi kérdéseket az Everton, McNeil csinált bohócot a teljes hazai védelemből, így gólpassza és gólt eredményező centerezése után ő is feliratkozott a gólszerzők közé (VIDEÓ ITT!).

A Brighton ugyan nem sokkal negyedik kapott gólja után egy jobb oldali beadást követően Alexis Mac Allister szerencsés találatával kozmetikázott az eredményen, de ez csak szépségtapasz volt számára (VIDEÓ ITT!).

Az Everton ráadásul a 96. percben McNeil újabb szépségdíjas góljával 5–1-re nyert (VIDEÓ ITT!), s nagy lépést tett a bennmaradás kivívása felé.

A hétfő esti Nottingham–Southampton mérkőzésen két, a kiesés elől menekülő csapat találkozott, és a hazai pályán játszó Forest Taiwo Awoniyi két gyors góljával jelezte, hogy ezt a három pontot magának tartogatja. Carlos Alcaraz szépítésére még a szünet előtt válaszoltak a hazaiak, és a második félidőben is tartani tudták előnyüket a nagyot küzdő déliekkel szemben.

A Soton a 96. percben James Ward-Prowse tizenegyesével még egyszer felzárkózott egy gólra, de hiába a majdnem tízperces ráadás, a három pont a Foresté lett. A Southampton három fordulóval az idény zárása előtt nyolc pontra van a még éppen bennmaradó helyen álló Evertontól, azaz szinte megpecsételődött a sorsa.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Brighton–Everton 1–5
(Mac Allister 80., ill. A. Doucouré 1., 29., Steele 35. – öngól, McNeil 76., 90+6.)
Nottingham Forest–Southampton 4–3 (Awoniyi 18., 21., Gibbs-White 44. – 11-esből, Danilo 73., ill. Alcaraz 25., Lyanco 51., Ward-Prowse 90+6. – 11-esből)
Fulham–Leicester City 5–3 (Willian 10., 70., C. Vinicius 18., Cairney 44., 51., ill. H. Barnes 59., 89., Maddison 81. – 11-esből)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Liverpool–Brentford 1–0 (Szalah 13.)
AFC Bournemouth–Chelsea 1–3 (Vina 21., ill. Gallagher 9., Badiashile 82., Félix 86.)
Manchester City–Leeds United 2–1 (Gündogan 19., 27., ill. Rodrigo 85.)
Tottenham Hotspur–Crystal Palace 1–0 (Kane 45+1.)
Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 1–0 (Toti 9.)