PL: Ödegaard és Schär is kellett az Arsenalnak a fordulórangadó megnyeréséhez

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2023.05.07. 19:29
Kifejezetten szépre sikerült Martin Ödegaard idénybeli 15. bajnoki gólja (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal 2–0-ra nyert a Newcastle-ben vasárnap, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának rangadóján.

A második a harmadik helyezettel, az Arsenal a Newcastle-lal találkozott vasárnap délután a St. James Parkban. A vendég londoniak kezdték jobban az összecsapást, a 14. percben szépen járatták a tizenhatos szűk szomszédságában a labdát, amikor Jorginho a kaputól bő 25 méterre, szemben helyezkedő Martin Ödegaard-nak passzolt, aki egy pillanatra felnézett, bal lábra, lövésre készített magának, majd nagyon pontos, lapos lövést eresztett meg a bal alsó sarokba (VIDEÓ ITT!), 0–1. Ödegaard a legutóbbi öt bajnoki mérkőzésén öt gólt szerzett, a 2022–2023-as bajnokságban 15-ször talált be, ezzel hatodik a góllövőlistán.

A második félidőben úgy tűnt, fordulhat a kocka, hiszen a „szarkák” több veszélyes helyzetet alakítottak ki, ez a történet mindazonáltal másik forgatókönyvet kapott. A 72. percben Gabriel Martinelli bal szélen a felezőtől vezette fel a labdát, a tizenhatosnál megtorpant, megindult befelé, az alapvonal előtt beadott, és a Newcastle svájci védője, Fabian Schär oly szerencsétlenül tette bele a jobb lábát a labdába, hogy öngól lett belőle (VIDEÓ ITT).

A folytatásban is hajtottak a Newcastle játékosai, de nem született újabb gól, Mikel Arteta csapata tehát 2–0-ra diadalmaskodott.

Az Arsenal egy mérkőzéssel kevesebbet játszva egy pontra tanyázik az éllovas Manchester Citytől, a Newcastle-t vasárnap esti sikere esetén megelőzheti a Manchester United a harmadik helyen. A sikerrel biztossá vált, hogy az „ágyúsok” már nem zárhatnak második helynél hátrább a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

Newcastle United–Arsenal 0–2 (Ödegaard 14., Schär 72. – öngól)
KÉSŐBB

West Ham United–Manchester United 1–0 (Benrahama 27.)

HÉTFŐN
16.00:
Fulham–Leicester City (Tv: Spíler1)
18.30: Brighton & Hove Albion–Everton (Tv: Spíler1)
21.00: Nottingham Forest–Southampton (Tv: Match4)

KORÁBBAN
Liverpool–Brentford 1–0 (Szalah 13.)
AFC Bournemouth–Chelsea 1–3 (Vina 21., ill. Gallagher 9., Badiashile 82., Félix 86.)
Manchester City–Leeds United 2–1 (Gündogan 19., 27., ill. Rodrigo 85.)
Tottenham Hotspur–Crystal Palace 1–0 (Kane 45+1.)
Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 1–0 (Toti 9.)

1. Manchester City 34 26 4 4 89–31 +58 82
2. Arsenal 35 25 6 4 83–39 +44 81
3. Newcastle 34 18 11 5 61–29 +32 65
4. Manchester United 34 19 6 9 49–41 +8 63
5. Liverpool 35 18 8 9 67–42 +25 62