PL: nyolcgólos drámában verte a Fulham a Leicestert

D. S. B.D. S. B.
2023.05.08. 18:05
Willian mellett Tom Cairney a Fulhamben, Harvey Barnes pedig a Leicesterben duplázott (Fotó: Getty Images)
Őrült mérkőzésen 5–3-ra legyőzte a Fulham a Leicester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának hétfői játéknapján.

Kiválóan kezdte a Leicester elleni meccsét a legutóbbi három találkozóját elvesztő Fulham, amely Willian és Carlos Vinicius góljával már a 18. percben két góllal vezetett, majd Tom Cairney a szünet előtti pillanatokban és a második félidő elején is betalált, 4–0-ra növelve a vendéglátó előnyét.

Dean Smith csapata azonban előbb Harvey Barnes révén szépített az 59. percben, majd nem sokkal később tovább zárkózhatott volna, de Jamie Vardy kihagyta a büntetőt.

Erre pedig Willian révén góllal válaszolt a Fulham, lezárva a lényegi kérdéseket. Az utolsó húsz percben James Maddison tizenegyesével és Barnes második góljával ugyan izgalmassá tette a hajrát a Leicester, de az 5–3-as vereségével pont nélkül távozott a Craven Cottage-ról.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Fulham–Leicester City 5–3
(Willian 10., 70., C. Vinicius 18., Cairney 44., 51., ill. H. Barnes 59., 89., Maddison 81. – 11-esből)
KÉSŐBB
18.30:
Brighton–Everton (Tv: Spíler1)
21.00: Nottingham Forest–Southampton (Tv: Match4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Liverpool–Brentford 1–0 (Szalah 13.)
AFC Bournemouth–Chelsea 1–3 (Vina 21., ill. Gallagher 9., Badiashile 82., Félix 86.)
Manchester City–Leeds United 2–1 (Gündogan 19., 27., ill. Rodrigo 85.)
Tottenham Hotspur–Crystal Palace 1–0 (Kane 45+1.)
Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 1–0 (Toti 9.)