PL: Martínezről befelé pattant a labda – kikapott a Villa

P. K.P. K.
2023.11.05. 17:00
Martínez nem tudta kiütni a labdát Mangala lövésénél, megpecsételve csapata sorsát (Fotó: AFP)
A Premier League 11. fordulójának vasárnapi első meccsén az Aston Villa 2–0-s vereséget szenvedett a Nottingham Forest vendégeként.

A vasárnapi meccsét az 5. helyen váró Aston Villa jól szerepel a bajnokságban az elmúlt hetekben, a legutóbbi hat bajnoki meccsén veretlen maradt, és a hatból ötöt meg is nyert, ám idegenben azért nem annyira lehengerlő a teljesítménye, ugyanis az eddigi öt idegenbeli meccséből kettőt tudott megnyerni két vereség és egy döntetlen mellett. A Premier League 11. fordulójában a nottinghami vendégjáték sem indult jól a birminghamiek számára.

A legutóbbi hat bajnokiján nyeretlen (négy döntetlen, két vereség), a meccset a 16. helyről váró Forest ugyanis már az 5. percben megszerezte a vezetést Ola Ania lövésével.

A második félidő elején pedig Orel Mangala közel 25 méteres próbálkozásába csak beleütni tudott a héten az Aranylabda-gálán az idény legjobb kapusának megválasztott Emiliano Martínez, és a felpattanó labda a gólvonal mögé hullott. 2–0

A folytatásban hiába birtokolta szinte szünet nélkül a labdát az Aston Villa, a vendégek nem tudtak jelentős nyomást gyakorolni a hazai kapura. A Nottingham 2017 után nyert ismét a Villa ellen, akkor még a másodosztályban 2–1-re.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ

Vasárnap
Nottingham Forest–Aston Villa 2–0 (Ania 5., Mangala 47.)
KÉSŐBB
Luton–Liverpool 1–1 (
Chong 80., ill. Díaz 90+5.)

Szombat
Newcastle United–Arsenal 1–0(Gordon 64.)
Brentford–West Ham United 3–2
(Maupay 11., Mavropanosz55. – öngól, Collins 69., ill. Kudus 19., Bowen 26.)
Burnley–Crystal Palace 0–2(Schlupp 22., Mitchell 90+4.)
Everton–Brighton 1–1(Mikolenko 7., ill. Young 84. – öngól)
Manchester City–Bournemouth 6–1(Doku 30., B. Silva 33., 83., Akanji 37., Foden 64., Aké 88. ill. Sinisterra 74.)
Sheffield United–Wolverhampton 2–1(Archer 72., Norwood 90+10. – 11-esből, ill. Bellegarde 89.)

Fulham–Manchester United 0–1