C. Ronaldo duplával tért vissza, az MU simán nyert

2021.09.11. 15:44
Cristiano Ronaldo két gólt szerzett (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Manchester United a visszatérő Cristiano Ronaldo duplájával, valamint Bruno Fernandes és Jesse Lingard találatával 4–1-re legyőzte a Newcastle Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Manchester United–Newcastle 4–1 (1–0)
Manchester,
Old Trafford. Vezette: A. Taylor
MU: De Gea – Wan-Bissaka, Varane, Maguire, Shaw – Pogba, Matics – Greenwood (Van de Beek, 85.), B. Fernandes (Martial, 85.), Sancho (Lingard, 66.) – C. Ronaldo. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Newcastle: Woodman – Manquillo (Murphy, 77.), Hayden, Lascelles, Clark (J. Lewis, 84.), Ritchie – Willock (Hendrick, 85.), S. Longstaff, Almirón – Joelinto, Saint-Maximin. Menedzser: Steve Bruce
Gólszerző:
C. Ronaldo (45+2., 62.), B. Fernandes (80.), Lingard (90+2.), ill. Manquillo (56.)

A Manchester Cristiano Ronaldóval a soraiban támadott. Ahogy várható volt, az első félidőben túlnyomórészt az MU-nál volt a labda, nagyjából 75 százalék körül. Ezzel együtt az alkalmi Newcastle-kontrák beszélyesek voltak, de a hazaiak védelme mindent hárított.

Bár a Manchester United végig nagy fölényben játszott, úgy tűnt, hogy 0–0-val ér véget az első félidő. Ám a ráadás második percében Mason Greenwood lövése kipattant Woodmanről, a labda pedig Cristiano Ronaldo elé került, aki pár méterről a kapuba passzolta azt. A portugál klasszis 12 év és 124 nap után szerzett ismét gólt a Manchester United mezében. 1–0

A második félidő elején azért a Newcastle is megmutatta, hogy remek játékosok alkotják. Az 56. percben nagyszerű kontra végén Javier Manquillo egyenlített. 1–1

Más kérdés, hogy a „szarkák” sokáig nem örülhettek a gólnak, mert a 62. percben ismét megszerezték a vezetést a „vörös ördögök”: lendületes támadás végén Luke Shaw ugratta ki C. Ronaldót, aki 10 méterről Woodman lábai között a kapuba lőtte a második gólját. 2–1

Ezután már nem volt megállás, Ole Gunnar Solskjaer játékosai felőrölték a vendégek ellenállását. A hajrában még két nagyon szép gólt szerzett a Manchester United. Előbb Bruno Fernandes lőtte ki a bal felső sarkot, majd a ráadás második percében Martial átlépős csele után Jesse Lindgard fejezte be góllal az akciót.

Az MU tehát 4–1-re győzött, és átvette a vezetést a tabellán. Cristiano Ronaldo visszatérése maximálisan jól sikerült.

Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: már 4–1, Jesse Lingard a gólszerző! Pogba passza után Martial szépen átlépi a labdát, amely így Lingardhoz került, aki szép csel után tíz méterről a kapu bal oldalába lő.

90. perc: három perc a hosszabbítás

87. perc: Joelinton hagyja ki a szépítései lehetőséget, fejese mellé száll.

85. perc: Martial jön Fernandes, Van de Beek pedig Greenwood helyére. A másik oldalon Willock jön le, Hendrick be.

84. perc: Jamal Lewis jön Ciaran Clark helyére.

80. perc: 3–1 az MU-nak! Pogba passz után Bruno Fernandes 25 méterről lőtt, a labda a bal felső sarokba kötött ki. Nagy gól volt!

77. perc: Jacob Murphy jön Manquillo helyére.

76. perc: Greenwood erős lövését blokkolják a védők.

69. perc: Saint-Maximin vette célba a kaput távolról, de lövése nagyon elkerülte azt.

67. perc: Joelinton lövését De Gea szögletre üti.

66. perc: Varane fejese kerüli el a kaput.

66. perc: Lingard jön be Sancho helyére.

62. perc: ismét vezet az MU, megint Cristiano Ronaldo! Lendületes támadás végén Luke Shaw ugratta ki CR-t, aki 10 méterről Woodman lábai között a kapuba lőtt. 2–1

60. perc: Pogba kap sárgát.

59. perc: Fernandes lövését blokkolták a védők.

58. perc: újabb veszélyes Newcastle-kontra, de most nem volt olyan jó a befejezés, nem jutottak lövéshez.

56. perc: egyenlített a Newcastle! Nagyszerű kontra végán Saint-Maximin remekül passzolt Javier Manquillóhoz, aki 10 méterről De Gea mellett a kapuba lőtt. 1–1

54. perc: Matics lő távolról, de nagyon fölé.

47. perc: Wan-Bissaka íveli be a labdát, de a védől tisztáznak.

Elindult a második félidő!

Vége az első félidőnek!

A portugál klasszis 12 év és 124 nap után szerzett ismét gólt a Manchester United mezőben.

45+2. perc: vezet az MU! Greenwood lövése Woodmanról kijön, a lecsorgó labda Cristiano Ronaldo elé kerül, aki közelről a hálóba passzolja 1–0

43. perc: Matics 24 méteres löketét blokkolják.

39. perc: Ronaldo jó labdát kap a jobb oldalon, majd megpróbálja magát átcselezni a védőkön, de nem sikerül, lövését blokkolják.

36. perc: Saint-Maximin lövése 23 méterről messze elkerüli a kaput.

35. perc: a Newcastle nagyon hátraszorul. Az előbbi helyzethez hasonlóan Sancho beadására CR ugrik, de megint a védők a gyorsabbak.

34. perc: Sancho beadása után CR már ugrott fel fejelni, de a védők előbb érték el a labdát.

32. perc: szöglet, Maguire fejesét védi Woodman.

Egyértelműen feljavult a Newcastle játéka.

29. perc: Fernandes 25 méterről lőtt, de a labda kevéssel elkerülte a kaput a jobb oldalánál.

28. perc: némi zavar a hazaiak védelmében, Willock lecsap a labdára, de lövése éles szögből nagyon gyatra.

26. perc: Woodman kint állt a kapuból, ezért Bruno Fernandes a félpályáról (!) kapura íveli a labdát, de fölé száll.

23. perc: veszélyes lövés a Newcastle-től, de Matt Ritchie kísérlete lelassul a védőkön, így De Gea simán védte.

Eltelt a meccs negyede, 73%-ban a hazaiak birtokolják a labdát.

19. perc: MU-szöglet után Varane fejese éppen elkerüli a kaput, és CR is csak kevéssel marad le a labdától. Ha bele tudott volna érni, minden bizonnyal gól.

16. perc: Newcastle-támadás, de védők a helyükön, nincs belőle veszélyes helyzet.

11. perc: Sancho ívelése után a labda egy védőtől Ronaldóhoz kerül, aki éles szögből félfordulattal lőtt, de a portugál is rosszul találta el, a labda kimegy az alapvonalon túlra.

9. perc: Ronaldo baloldali, éles szögből leadott lövése elkerüli a kaput.

8. perc: Pogba passza után Fernandes fejese elkerüli a kaput.

7. perc: Newcastle-támadás a bal oldalon, a labda Joelintonhoz került, de nagyon rosszul találta el a, a lövés veszélytelen volt.

5. perc: Fernandes löbbölt szépen Ronaldo elé, de beleért egy védő, így nem tudta megjátszani.

3. perc: Wan-Bissaka ment el a jobb oldalon, de a beadását simán kifejelték a védők.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 16.00-kor kezdődik.

Ronaldo megérkezése az Old Traffordra

ELŐZMÉNYEK

2009 után ez az első mérkőzés, amelyen Cristiano Ronaldo pályára lép az MU-ban.

Bármilyen izgalmas esemény Cristiano Ronaldo visszatérése a Manchester Unitedhez Angliában csak azok láthatják a Newcastle United elleni bemutatkozását élőben, akik jegyet váltanak az Old Trafordra. Egy hatvanas években bevezetett szabály szerint (amit az UEFA egyik rendelkezése is lehetővé tesz) Angliában szombatonként 14.45 és 17.15 között a helyi televíziós csatornákon nem közvetíthető labdarúgó-mérkőzés. Ennek az a célja, hogy a nagyobb csapatok ne vonjanak el szurkolókat a kisebbektől, így az ott rendezett mérkőzéseken is megtelhessenek a lelátók. Angliában a Sky Sports országos csatornaként közvetíthet élőben meccset, de csak egyet ebben az időszakban. Már korábban eldőlt, még Cristiano Ronaldo átigazolása előtt, hogy ezen a napon a Leicester City–Manchester City mérkőzést adják.

Az MU hét pontot szerzett az eddigi három fordulóban, ezzel a harmadik helyen áll, a Newcastle viszont csak egyet, így a 17. Utóbbinak ez a második legrosszabb szezonrajtja a PL-ben, 1999-ben nem szereztek pontot az első három meccsen.

A Newcastle-nél biztosan hiányzik két meghatározó játékos, Ryan Fraser és Callum Wilson, előbbinek a bokája, utóbbinak a combja nincs rendben.

A Manchester United fölénye rendkívüli hazai pályán a Newcastle-lel szemben: 26 győzelem, 9 döntetlen és mindössze 1 vereség.

Ez a Newcastle ezredik Premier League-meccse.