Mekkora meccs lett ebből?! A City kétgólos hátrányból kettővel verte a Spurst

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2023.01.19. 20:45
Mahrez a hős (Fotó: Getty Images)
A Manchester City egy fantasztikus mérkőzésen 4–2-re legyőzte a Tottenham Hotspurt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójából elhalasztott mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

Manchester City–Tottenham Hotspur 4–2 (0–2)
Manchester,Etihad Stadion. Vezette: Simon Hooper
Manchester City: Ederson – Lewis (Walker, 83.), Akanji, Stones, Aké – Gündogan (Bernanrdo Silva, 81.), Rodri, Grealish – Mahrez, Haaland (Rúben Dias, 90.), Julián Álvarez. Menedzser: Pep Guardiola
Spurs: Lloris – Romero, Dier, B. Davies (Lenglet, 78.) – Emerson Royal (Richarlison, 78.), Höjbjerg, Bentancur (Bissouma, 75.), Perisic (R. Sessegnon, 69.) – Kulusevski, Kane, Szon Hung Min. Menedzser: Antonio Conte
Gólszerző: Julián Álvarez (51.), Haaland (53.), Mahrez (63., 90.), ill. Kulusevski (44.), Emerson Royal (45+2.)

Mindkét csapat fontos meccset, derbit bukott a hétvégén, így rossz szájízzel érkeztek az újabb rangadóra. Ahogyan azt várni lehetett, az elején nem volt öldöklő az iram. A Manchester City tartotta a labdát, a Tottenham Hotspur pedig a kontrákra volt kihegyezve.

Ezúttal a hazaiak kezdőjében Erling Haaland mellett ott volt Julián Álvarez is, aki a félidő hajrájáig a legveszélyesebb manchesteri játékos volt, de a Spurs-védők állták a sarat. Az első kaput eltaláló kísérlet aztán Szon Hung Min nevéhez fűződött, de Ederson könnyedén fogta erőtlen fejesét. Később a norvég klasszis is helyzetbe került, de sem lábbal, sem fejjel nem tudott a kapuba találni.

Már mindenki a szünetet várta, amikor jött a dráma. Ederson senkitől sem zavartatva rizikós passzt adott Rodrinak, aki pánikszerűen csak belepiszkálni tudott a labdába. Az Dejan Kulusevski elé került, aki higgadtan lőtt a kapuba (0–1).(VIDEÓ ITT!)

Pep Guardiola gárdája megzavarodott a góltól, a Tottenham pedig vérszemet kapott, és még a szünet előtt megduplázta az előnyét. Harry Kane megharcolt a labdáért, majd középre tett, Ederson viszont pont Emerson Royal fejére ütötte azt, aki reflexszerűen oldotta meg a helyzetet (0–2).(VIDEÓ ITT!)

Eldőlt volna? Ugyan már! Guardioláék minden másodpercet kihasználtak a szünetben az értekezésre, ennek pedig meglett az eredménye.

Az 51. percben egy felpattant labdát nem sikerült eltakarítaniuk a vendégeknek, a labda Julián Álvarez elé került, aki közelről nem hibázott (1–2).(VIDEÓ ITT!)

A hazaiak megérezték a vér szagát, és két perc múlva Erling Haaland fejesénél már az egyenlítésnek örülhettek (2–2).(VIDEÓ ITT!)

Hiába volt azonban lendületben a City, a Spurs előtt óriási gólszerzési lehetőség adódott. Kulusevski iramodott meg a szélen, majd középre passzolt, Ivan Perisic azonban nem tudta gólra váltani a ziccert, ugyanis Rico Lewis lábáról a kapufára pattant a labda.

Három perc múlva aztán már a manchesteriek vezettek. Rijad Mahrez lódult meg a szélen, és éles szögből kilőtte a rövid alsó sarkot. Lloris bizony ebben alaposan benne volt (3–2).(VIDEÓ ITT!)

A Manchester City tehát 12 perc alatt rámolt be hármat.

A végére is maradt egy gól, és azt ismét Mahrez szerezte (4–2).(VIDEÓ ITT!)

A Manchester City hihetetlen második félidőt produkálva legyűrte a Tottenhamet, és visszaelőzte városi riválisát a második helyen, valamint üldözheti tovább az Arsenalt. A játékosok egy ekkora győzelemből minden bizonnyal sok erőt tudnak majd meríteni a folytatásra. A Spurs viszont két nagyon fájó vereséget szedett össze néhány nap alatt, és egyre messzebb kerül a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helytől.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 4–2

90. perc: Haaland le, Rúben Dias be.

90. perc: 4 perc a ráadás.

Mahrez kihasználta a vendégek nagy hibáját, és könnyedén értékesítette a ziccert. (VIDEÓ ITT!)

90. PERC: GÓL – MAHREZ ELDÖNTI A MECCSET! 4–2

83. perc: Lewis le, Walker be.

82. perc: Richarlison kezét érte a labda, de nincs büntető.

81. perc: Gündogan le, Bernanrdo Silva be.

78. perc: Emerson Royal és Davies le, Richarlison és Lenglet be.

75. perc: Bentancur le, Bissouma be.

74. perc: Milyen jó meccs lett ebből!

69. perc: Perisic le, Sessegnon be.

Mahrez éles szögből kilőtte a bal alsó sarkot. Lloris nagyot hibázott, nem védte a rövidet. (VIDEÓ ITT!)

63. PERC: GÓL – FORDÍT A MANCHESTER CITY! 3–2

62. perc: Kane bal lábas lövése mellé ment.

60. perc: A Tottenham a semmiből majdnem ismét megszerezte a vezetést. Kulusevski passzát Perisic nem tudta gólra váltani, ugyanis Lewisról a labda a kapufán csattant.

58. perc: Eksztázisban a közönség.

56. perc: Mahrez lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

56. perc: Tovább rohamoznak a hazaiak!

Megérezte a vér szagát a City. Erling Haaland közelről bólintott a kapuba. (VIDEÓ ITT!)

53. PERC: GÓL – EGYENLÍT A CITY! 2–2

Egy felpattant labdát nem sikerült eltakarítaniuk a vendégeknek, a labda Álvarez elé került, aki közelről nem hibázott. (VIDEÓ ITT!)

51. PERC: GÓL – SZÉPÍT A CITY! 1–2

Kisebb meglepetésre Guardiola nem cserélt a szünetben.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+3. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–2

Kane megharcolt a labdáért, majd középre tett, Ederson viszont pont Emerson Royal fejére ütötte a labdát, aki ezzel megduplázta a vendégek előnyét. (VIDEÓ ITT!)

45+2. PERC: GÓL – MEGDUPLÁZTA ELŐNYÉT A SPURS! 0–2

45. perc: 2 perc a ráadás.

Ederson hajmeresztő passzt adott Rodrinak, aki csak belepiszkálni tudott. A labda Kulusevski elé került, aki köszönte szépen, és a kapuba lőtt. (VIDEÓ ITT!)

44. PERC: GÓL – ELŐNYBEN A SPURS! 0–1

43. perc: Haaland ezúttal megelőzte Llorist, de nem tudott a kapuba fejelni.

42. perc: Haaland nem tudott túljárni Lloris eszén, aztán büntetőt sem tudott kiharcolni. A francia válogatott kapus jól mozdult ki a kapujából.

39. perc: Lloris ért le Lewis távoli, megpattanó lövésére. Megvan a City első kaput eltaláló lövése is.

36. perc: Szon nem tudott erőt belevinni a fejesébe, így Ederson könnyedén fogta. Ez volt a mérkőzés első kaput eltaláló kísérlete!

36. perc: Üggyel-bajjal megoldották a hazaiak.

35. perc: Letámad a Spurs, és labdát is szerez. Szöglet lesz belőle.

31. perc: Höjbjerg megmozdulása is sárga lapot ért.

30. perc: Gündogan adott fantasztikus labdát Grealishnek, aki már nem tudta beadni azt, Romero ugyanis becsúszva mentett.

29. perc: Ebből sem lett gól.

29. perc: Szöglet után szöglet.

28. perc: Rodri lövését is blokkolják az észak-londoniak. Már megint egy szöglet.

27. perc: Emerson Royal távoli lövését legalább beírhatjuk a statisztikába. A kapura egyáltalán nem volt veszélyes.

26. perc: Kane már lendített, de Aké még időben odaért, és szögletre mentett.

25. perc: Megoldották a vendégek. A kontra végén aztán Grealish mentett becsúszva.

24. perc: A változatosság kedvéért hazai sarokrúgás következhet.

23. perc: Akanji esett nagyot, Romero buktatta. Ez is sárga.

21. perc: A Spurs kontráját Mahrez állította meg. Jár is a sárga lap.

21. perc: Ávarez tüzelt, de blokkolták a lövését.

20. perc: Felélénkült a meccs. Újabb hazai szöglet jöhet.

19. perc: Gündogan tekerése elkerülte Lloris kapuját.

18. perc: Haaland esett el a tizenhatos környékén, de nincs büntető.

16. perc: Kane éles szögből az oldalhálót találta el, de már eleve lesről kapta a labdát.

12. perc: Mahrez szabadrúgása a sorfalba ment.

11. perc: Ezt már kivágták a védők.

10. perc: Haaland teljesen üresen kapta a labdát, amit középre is passzolt, de az az egyik Spurs-játékosról az alapvonalon kívülre került. Újabb szöglet.

10. perc: Jöhet az első szöglet, a City végzi el.

7. perc: Ben Davies lépett keményen oda. A sárgát most még megúszta.

5. perc: Nincs meglepetés: a Tottenham teljesen átadja a területet.

3. perc: Gündogan indította Álvarezt, de egy vendégjátékos még időben visszaért, és megkaparintotta a labdát a támadó elől.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Mindkét csapat a hagyományos szerelésében: a Manchester City világoskék felsőben, fehér nadrágban és világoskék sportszárban játszik, míg a Tottenham Hotspur fehér mezben, sötétkék nadrágban és fehér sportszárban látható.

A MANCHESTER CITY KEZDŐJE
Kyle Walker, Joao Cancelo, Bernardo Silva, Phil Foden és Kevin De Bruyne is csak kispados.

A TOTTENHAM HOTSPUR KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Guardiola pesszimista volt a derbi után (Fotó: Getty Images)

A Manchester City és a Tottenham Hotspur is egy vesztes derbivel, csalódottan hangolt a mai ütközetre. Pep Guardioláék vezetésről kaptak ki a Manchester Unitedtől az Old Traffordon (2–1), míg a Antonio Contéék az Arsenaltól odahaza szenvedtek vereséget (0–2).

A manchesteriek menedzsere a mérkőzés után kissé meglepő kijelentést tett.

Nem érdekel a Premier League és a Ligakupa sem, egyiket sem tudjuk már megnyerni. Sok címet nyertünk már, szóval ez nem nagy gond. A gond az, hogy úgy játszottunk, ahogyan játszottunk. És ma kifejezetten magunk alatt teljesítettünk” – fogalmazott a mérkőzés után Pep Guardiola.

A világ egyik legjobb csapatának és a Premier League címvédőjének mesterétől erős szavak ezek január közepén, pláne úgy, hogy a bajnokságot vezető Arsenal tíz ponton belül van, egész pontosan nyolcra. Lehet, a katalán tréner csak a terhet akarta levenni a játékosai válláról, és áttenni azt az „ágyúsokra”, mindenesetre ma este kiderül, mennyire érdekli még a Cityt az újabb címvédés. A gárda mindenesetre a második helyen áll, és kihasználhatja a Manchester United szerdai botlását, és megerősítheti a második helyét.

Conte kifakadt (Fotó: Getty Images)

A Spurs menedzsere, Conte is érdekesen nyilatkozott az elbukott derbi után. Az olasz tréner szerint a klub rosszul kezeli a csapat gyengébb szereplését, azzal, hogy mindig őt állítja a média kereszttüzébe.

„Angliában egy olyan rossz szokás uralkodik, miszerint csak az edzőnek kell magyarázattal szolgálnia a csapat rossz teljesítményéért. Még soha nem láttam az orvosi stáb egyik tagját sem magyarázkodni, sőt a klub- vagy a sportigazgatót sem láttam soha, hogy felvázolná a vezetőség nézőpontját vagy stratégiáját” – mondta az olasz menedzser az újságíróknak, majd azt is hozzátette, hogy Olaszországban a csapat kijelöl egy olyan munkatársat, akinek a médiával való kapcsolattartás a feladata.

Conte azt is kiemelte, hogy próbálja elfogadni azt a kritikát, amelyet a szurkolók zúdítanak rá, de ezt nehezen tudja befogadni, miután csapata – a lehetőségeihez mérten – mindent megtesz, és játékosai erős mentalitása is kevés a győzelemhez.

A Tottenham a bajnokságban jelenleg az ötödik, és öt pontra van a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helytől, melyet a Newcastle United foglal el. Az észak-londoniak szerencséje, hogy őket most nem sztárcsapatok, hanem a Fulham–Brighton–Brentford hármas üldözi. A Chelsea és a Liverpool öt pontra van, a két rossz formában lévő csapat ráadásul éppen egymás ellen csap össze a hétvégén.

Az elmúlt idényben a Tottenham meglepetésre mindkét bajnokin legyőzte a Manchester Cityt. Otthon 1–0-ra, idegenben pedig drámai végjátékban 3–2-re. Az utóbbi találkozójukat leszámítva hazai dominancia figyelhető meg, hiszen ezt megelőzően legutóbb 2018 októberében nyert a látogató. A két gárda legutóbbi öt PL-mérkőzéséből négyet is behúzott a Spurs.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MANCHESTER CITY–TOTTENHAM HOTSPUR LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!