PL: a Palace káprázatos góllal vett el két pontot az MU-tól

D. Á.D. Á.
2023.01.18. 22:59
A Manchester United nem tudta begyűjteni a három pontot a Crystal Palace otthonában (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Manchester United 1–1-es döntetlent játszott a Crystal Palace-szal.

A Manchester United abban a tudatban léphetett pályára, hogy egy győzelemmel nem csupán a Newcastle Unitedet, hanem az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó városi rivális Cityt is megelőzheti a tabellán.

Az ellenfél a Crystal Palace volt, amely az előző öt Premier League-mérkőzéséből mindössze egyet nyert meg, s négyszer kikapott – legutóbb éppen az igencsak pocsék formában lévő Chelsea-től.

Az első félidőben, a Palace a védekezéssel volt elfoglalva, a „vörös ördögök” pedig hiába birtokolták 63 százalékban a labdát, sok helyzetet nem jegyezhettünk fel. Az első játékrész hajrájában Odsonne Édouard a tizenhatos vonaláról próbálkozott, De Gea óriási bravúrral a felső lécre tolta a labdát.

Végül a szünet előtt megtört a jég, Eriksen egy okosan visszagurított passzal megtalálta Bruno Fernandest, aki egy labdaérintés után lőtt a kapuba. 0–1

A fordulás után a Palace többször kísérletezett, ám az egyenlítés nagyon úgy nézett ki, hogy már nem jön össze. A ráadásban aztán csak ünnepelhettek a hazaiak, hiszen Michael Olise parádés szabadrúgásgóllal egyenlített. 1–1

Az utolsó pillanatokban Casemiro egy szögletet követően megszerezhette volna a győztes gólt, de a labda a térdéről nem a kapu felé pattant.

A vége 1–1 maradt, a Manchester Unitednek be kell érnie az egy ponttal. A tabellán így Rashfordék a Cityt ugyan nem, de a Newcaste Unitedet megelőzték, s immár a 3. helyen állnak.