Az Arsenal legyőzte a Spurst, s tovább robog a bajnoki cím felé

D. Á.D. Á.
2023.01.15. 17:20
Martin Ödegaard fantasztikus gólt szerzett (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójában az Arsenal 2–0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt.

ANGOL PREMIER LEAGUE

20. FORDULÓ
TOTTENHAM HOTSPUR–ARSENAL0–2 (0–2)
London,
Tottenham Hotspur Stadion, 62850 néző. V: Pawson
TOTTENHAM: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (B. Davies, 88.) – Doherty (Richarlison, 71.), P. M. Sarr (Bissouma, 76.), Höjbjerg, R. Sessegnon (Perisic, 76.) – Kulusevski (Gil, 88.), Kane, Szon Hung Min. Menedzser: Antonio Conte
ARSENAL: Ramsdale – B. White, Saliba, Gabriel, Zincsenko (Tomijaszu, 85.) – Ödegaard (F. Vieira, 90+4.), Partey, Xhaka – Saka, Nketiah (Smith Rowe, 90+4.), Martinelli (Tierney, 79.). Menedzser: Mikel Arteta
Gólszerző: Lloris (14. – öngól), Ödegaard (36.)

Nagy lehetőség kapujában állt Mikel Arteta együttese, miután a Manchester City szombaton 2–1-re kikapott a városi rivális Manchester Unitedtől – egy győzelemmel az Arsenal nyolcpontos előnyre tehetett volna szert Erling Haalandékkal szemben. Az ellenfél a Tottenham Hotspur volt, amely 33 ponttal az ötödik helyet foglalta el a tabellán a forduló előtt.

Már a mérkőzés elején látszott, hogy az Arsenal játékosai motiváltan szaladtak ki a pályára, a 7. percben Eddie Nketiah révén a vezetést is megszerezhették volna az „ágyúsok” – Hugo Lloris még védeni tudott. Néhány perccel később azonban a francia kapus már negatív hőssé avanzsált. Thomas Partey remek indítással találta meg Bukayo Sakát, aki a tizenhatoson belülre érve erőből adott középre, a labda kissé megpattant Ryan Sessegnonon, majd Lloris rendkívül szerencsétlenül ért bele, így az a kapuban kötött ki. 0–1

Szon Hung Min ziccerén kívül szinte semmit sem mutatott a Spurs az első félidőben, ezt pedig meg is büntette az Arsenal. A 36. percben Martin Ödegaard került lövőhelyzetbe, és a tizenhatoson kívülről parádés lövést küldött a bal alsó sarokba. 0–2

A fordulást követően jóval összeszedettebben és veszélyesebben futballozott a Tottenham Hotspur, ám hiába került többször is nagy helyzetbe, Ramsdale mindig a helyén volt.

Nem láthattunk újabb gólt, így az Arsenal 2–0-ra megnyerte az észak-londoni derbit, s immár nyolc ponttal vezeti a Premier League tabelláját.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: ITT A VÉGE, AZ ARSENAL MEGNYERTE AZ ÉSZAK-LONDONI DERBIT!

90+4. perc: Smith Rowe Nketiah, Vieira Ödegaard helyét foglalja el.

90+1. perc: Gabriel is besárgult a meccs végére.

90. perc: öt perc a ráadás.

88. perc: Gil és Davies szállt be, Kulusevski és Lenglet jött le.

87. perc: Szon Hung Min a sorfalat lőtte telibe.

86. perc: Nketiah rúgta fel Perisicet a tizenhatos előterében, veszélyes helyről jöhet a Tottenham.

85. perc: Tomijaszu váltja Zincsenkót.

83. perc: Kane robogott el a jobb oldalon, a visszagurításából pedig Szon Hung Min lőhetett. A labda kissé megpattant, így a felső léc fölött suhant el.

79. perc: Tierney állt be Martinelli helyére.

79. perc: Xhaka erőből a jobb felsőt vette célba szabadrúgásból, de jócskán a kapu fölé tüzelt.

77. perc: újabb buta szabálytalanság a Spurstől, az Arsenal a tizenhatos vonaláról végezhet el szabadrúgást.

76. perc: Perisic és Bissouma áll be, Sessegnon és Sarr jön le.

72. perc: úabb kemény belemenés, Dier sem ússza meg sárga lap nélkül.

71. perc: Doherty helyén icharlison folytatja.

70. perc: Martinelli most nem egy csellel, hanem egy szabálytalansággal hívta fel magára a figyelmet.

69. perc: NKETIAH VÉGLEG ELDÖNTHETTE VOLNA! Xhaka vezette előre hosszan a labdát, majd zseniális passzal szolgálta ki Nketiaht. A 23 éves támadó ziccerben találta magát, de nem tudta elpasszolni a labdát Lloris mellett. Marad a 0–2.

66. perc: Kane próbálkozott újabb lövéssel, de a labda elakadt a blokkban.

60. perc: Nagy helyzet alakulhatott volna ki, de Kulusevski az utolsó passzt csúnyán elrontotta. Ezt most megúszta az Arsenal.

58. perc: Xhaka maradt lenn Romero belépője után, ápolásra szorul. Az Arsenal játékosai reklamálnak Pawsonnál, miért nem állítja ki az argentint.

58. perc: Nketiah vette át a labdát a tizenhatoson belül, a lövését azonban Lloris megfogta.

56. perc: akárcsak a második félidő elején, megint a tizenhatos széléről tekert Kulusevski. A svéd szélső lövése eltekeredett a jobb felső mellett, Kane dühöngött, amiért nem a beadást választotta a csapattársa.

53. perc: Sarr volt túlságosan erőszakos, ő is sárga lapot kapott.

52. perc: MEGINT RAMSDALE! Most Sessegnon került egy az egy elleni ziccerbe, kissé kiksodródott helyzetből a bal alsót vette célba. Az angol válogatott kapus lábbal elképesztő védést mutatott be.

50. perc: Kane kapott pontos passzt Kulusevskitől, nem is várt sokat, egy labdaérintés után kapura lőtt. Ramsdale ezúttal is védett.

48. perc: Kulusevski cselezett befelé a jobb oldalról, a lövése azonban elkerülte a kaput.

46. perc: jöhet a folytatás!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: ITT A VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, AZ ARSENAL EGYELŐRE LEFOCIZZA A TOTTENHAMET.

45+2. perc: KANE SZÉPÍTHETETT VOLNA! Höjbjerg ívelt remekül a Tottenham csatárának, aki fejjel veszélyeztetett. Ramsdale akárcsak Szon Hung Min ziccerénél, most is nagyot védett.

45+1. perc: frusztráltak a Spurs játékosai, most Sessegnon vágta fel teljesen feleslegesen Sakát. Jogosan kapott sárga lapot a szélső védő.

44. perc: Dier teljesen öttlettelen, csak felívelte Kane-nek, lesz ami lesz. És nagyjából ezzel össze is lehet foglalni a Tottenham teljesítményét.

42. perc: Ödegaard kísérletezett szabadrúgásból, de a lövése lepattant a sorfalról.

Ödegaard gólját IDE KATTINTVA tekinthetik meg!

36. perc: ÖDEGAARD FANTASZTIKUS GÓLT LŐTT! Egy Spurs-kirúgás után az Arsenal kaparintotta meg a labdát, majd villámgyors ellentámadást vezetett. Martin Ödegaard került lövőhelyzetbe, s a tizenhatoson kívülről parádés lövést küldött a bal alsó sarokba. 0–2

35. perc: Romero késett el egy belépőnél, ezt Martinelli bánta – az argentin bekk sárga lapot kapott.

29. perc: Saka forgolódott a tizenhatos csücskénél, majd elcsúszva lőtt, de nem jelentett veszélyt a kapura.

25. perc: MICSODA TŰZIJÁTÉK! Ismét az „ágyúsok” veszélyeztettek, Martinelli lőtt kitekert mozdulattal a tizenhatoson belül. A hazaiak kifejelték a labdát, amit Partey kapásból, bődületes erővel azonnal visszalőtt. Llorisnak most hatalmas szerencséje volt, a bal kapufáról kifelé pattant a zsuga.

22. perc: ÖDEGAARD TÜZELT! A saját térfeléről építkezett az Arsenal, a Spurs csak nyomozta a labdát. A támadás végén Saka gurított le Ödegaardnak, aki jó húsz méterről kínálta meg Llorist. A francia kapus ezúttal jól helyezkedett, s szögletre paskolta a labdát.

18. perc: HOPPÁ, MAJDNEM EGYENLÍTETT A SPURS! Az Arsenal tizenhatosánál Sessegnon adott nagyszerű passzt Szon Hung Minnek, aki kapásból, fordulásból tüzelt az ötös csücskéről. Ramsdale óriási bravúrt mutatott be.

Lloris öngólját IDE KATTINTVA tekinthetik meg!

14. perc: SZERENCSÉS GÓLLAL VEZET AZ ARSENAL! Thomas Partey remek indítással találta meg Sakát, aki a tizenhatoson belülre érve erőből adott középre. A beadás kissé megpattant Sessegnonon, majd Lloris rendkívül szerencsétlenül ért a labdába, ami végül a kapuban kötött ki. 0–1

11. perc: Ödegaard nagyjából 35 méterről adott középre szabadrúgásból, a labdát Thoma Partey támadta fejjel. A ghánai jócskán fölé bólintott, nem emelkedett a hazai szurkolók pulzusa.

9. perc: White próbálkozott beadással, de csúnyán lecsúszott a labda a lábáról. Lloris jöhet kirúgással.

7. perc: MI MARADT KI?! A Tottenham a saját tizenhatosánál szórta el a labdát, majd Martinelli egy remek magas passzal találta meg Nketiaht. A fiatal csatárnak rengeteg ideje volt, de hat méterről, ballal Llorisba lőtte a labdát.

7. perc: Saka szöglete veszélyesen kanyarodott középre, de az ötösnél az egyik hazai védő fejelte el a labdát.

6. perc: Partey vezette fel a labdát a középpályán, majd Ödegaardhoz továbbított. A norvég kicsit röviden adta White-nak, Sessegnon becsúszva mentett. Szöglet jöhet.

4. perc: Martinelli cselezett befelé két védő között a tizenhatoson belül, ám a lövése elakadt.

1. perc: útjára indult a labda!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban éllovas Arsenal adta november és december hónap legjobb játékosát a Premier League-ben. Martin Ödegaard lett a második norvég futballista az idényben, aki elnyerte ezt a díjat, hiszen augusztusban Erling Haalandot látták a legjobbnak.

Az Arsenalnál továbbra sem bevethető a kezdő kilences, Gabriel Jesus. A brazil válogatott csatár helyén ezúttal is Eddie Nketiah bizonyíthat.

A Manchester City szombaton 2–1-re kikapott a városi rivális Manchester Unitedtől, ennek pedig az Arsenal hívei örültek a leginkább – amennyiben Mikel Arteta együttese legyőzi a Tottenhamet, nyolcpontosra növeli az előnyét a tabellán Haalandékkal szemben.

A Tottenham Hotspur jelenleg az ötödik helyen áll a Premier League-ben, s öt pontra van a Bajnokok Ligáját érő negyedik pozícióban tartózkodó Manchester Unitedtől.

KORÁBBAN
Chelsea–Crystal Palace 1–0 (Havertz 64.)
Newcastle United–Fulham 1–0 (Isak 89.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester United–Manchester City 2–1 (Bruno Fernandes 78., Rashford 82., ill. Grealish 60.)
Brighton–Liverpool 3–0 (March 46., 53., Welbeck 82.)
Everton–Southampton 1–2 (Onana 39., ill. Ward-Prowse 46., 78.)
Nottingham Forest–Leicester City 2–0 (B. Johnson 56., 85.)
Wolverhampton Wanderers–West Ham United 1–0 (Podence 48.)

Brentford–AFC Bournemouth 2–0 (Toney 39. – 11-esből, M. Jensen 75.)