PL: Kane-dupla – a Spurs legyőzte idegenben az újoncot

B. D. K.B. D. K.
2022.08.28. 19:30
Kane két gólja döntött (Fotó: Getty Images)
A Tottenham Hotspur 2–0-ra legyőzte idegenben a Nottingham Forestet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójának záró mérkőzésén.

Remekül indult a találkozó a Tottenham számára, hiszen Harry Kane már az 5. percben vezetést szerzett a Spursnek. (A GÓL ITT!)

A Nottingham Forest azonban nagyot küzdött az első félidőben, és összességében több helyzetet dolgozott ki ellenfelénél.

A fordulás után elég szokatlan kezezés borzolta a kedélyeket, Steve Cook ütötte el a labdát az érkező vendégjátékos elől. A VAR jelzésére a játékvezető végül büntetőt ítélt. Kane duplázhatott volna, de Dean Henderson – ebben az idényben már másodszor(!) – kivédte a tizenegyest. Mivel a szabályok értelmében csak sárga lapot kaphatott Cook, jól jöttek ki az esetből a hazaiak.

Hendersonnal szemben öt büntetőből csak egyet értékesítettek (hármat kivédett, egy kapufa lett) a játékosok a Premier League-ben. Ez a legjobb arány azon kapusok között, akiknek legalább öt büntetőt rúgtak a bajnokságban.

Egy perccel később aztán majdnem megbüntette a kihagyott büntetőt a Nottingham, de ígéretes helyzetben nem sikerült eltalálnia a kaput.

A hajrában Kane ismét eredményes volt, góljával pedig Andy Cole-lal holtversenyben (187 gól) a 3. legeredményesebb játékos lett a Premier League történetében. Már csak Wayne Rooney és Alan Shearer előzi őt meg. Kane emellett egyébként 99 idegenbeli találatnál jár. (A GÓL ITT!)

Négy forduló után a Tottenham három győzelemmel és egy döntetlennel áll, míg az újonc Nottingham ezúttal kikapott hazai pályán, így maradt négypontos.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

Nottingham Forest–Tottenham Hotspur 0–2 (Kane 5., 81.)
Korábban

Aston Villa–West Ham United 0–1
(Fornals 74.)
Wolverhampton Wanderers–Newcastle United 1–1 (R. Neves 38., ill. Saint-Maximin 90.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Southampton–Manchester United 0–1
(Bruno Fernandes 55.)
Liverpool–AFC Bournemouth 9–0
(L. Díaz 3., 85., Elliott 6., Alexander-Arnold 28., Roberto Firmino 31., 62., Van Dijk 45., Mepham 46. – öngól, Fábio Carvalho 80.)
Manchester City–Crystal Palace 4–2 (Bernardo Silva 53., Haaland 62., 70., 81., ill. Stones 4. – öngól, Andersen 21.)
Chelsea–Leicester 2–1 (Sterling 47., 63., ill. H. Barnes 66.)
Brentford–Everton 1–1 (Janelt 84., ill. Gordon 24.)
Brighton–Leeds United 1–0 (Gross 66.)

Arsenal–Fulham 2–1 (Ödegaard 64., Gabriel 85., ill. A. Mitrovics 56.)

1. Arsenal 4 4 11–3 +8 12
2. Manchester City 4 3 1 13–5 +8 10
3. Tottenham 4 3 1 9–3 +6 10
4. Brighton & Hove Albion 4 3 1 5–1 +4 10