PL: nagy csatát fordított meg, hibátlan maradt az Arsenal

K. Zs.K. Zs.
2022.08.27. 20:29
Gabriel Jesus Arsenal-támadást vezet Kevin Mbabu mellett (Fotó: AFP)
Az Arsenal hazai pályán nagy csatában 2–1-re legyőzte a Fulhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójának szombat esti mérkőzésén, így továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát.

Gól nélküli első félidő után a Fulham szerezte meg a vezetést: a hazai védelem könnyelműsködött, Gabriel elvesztette a labdát a saját tizenhatosán belül Alekszandar Mitroviccsal szemben, és a szerb tette a dolgát – a párharcot megnyerve a jobb sarokba lőtt. 0–1, A GÓL ITT!

Tíz percen belül egyenlített az Arsenal: Martin Ödegaard lépett be a büntetőterületen belülre, és a bal alsó sarokba lőtt – a labda csöppet irányt változtatott az egyik védőn, becsapva ezzel Bernd Leno kapust. 1–1, GÓL ITT!

Nagy erőket mozgósított az Arsenal a hajrában, folyamatosan ostrom alatt volt Leno kapuja, és a 85. percben sikerült is mattolni a nyáron csapatot váltó korábbi klubtársat: egy szögletet követő nyomakodás végén Gabriel kotorta a labdát a vendégek kapujába, jóvátéve az első gólnál elkövetett hibáját. 2–1, GÓL ITT!

A VAR-ozás során nem találtak szabálytalanságot, a játékvezető megadta a gólt, és mivel az „ágyúsok” sikerrel elhárították a vendégek utolsó elkeseredett akcióit, otthon tartották a három pontot – hibátlanok maradtak.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Arsenal–Fulham 2–1 (Ödegaard 64., Gabriel 85., ill. A. Mitrovics 56.)
Korábban
Liverpool–AFC Bournemouth 9–0
(L. Díaz 3., 85., Elliott 6., Alexander-Arnold 28., Firmino 31., 62., Van Dijk 45., Mepham 46. – öngól, Fábio Carvalho 80.)
Manchester City–Crystal Palace 4–2 (Bernardo Silva 53., Haaland 62., 70., 81., ill. Stones 4. – öngól, Andersen 21.)
Chelsea–Leicester City 2–1 (Sterling 47., 63., ill. H. Barnes 66.)
Brentford–Everton 1–1 (Janelt 84., ill. Gordon 24.)
Brighton–Leeds United 1–0 (Gross 66.)