PL: Jiménezt elvesztette, az Arsenal elleni meccset megnyerte a Wolves

K. T. I.K. T. I.
2020.11.29. 22:18
Jiménez sérülése után hosszú percekig állt a játék, a futballistát kórházba kellett vinni (Fotó: AFP)
A Wolverhampton idegenben 2–1-re legyőzte az Arsenalt az angol Premier League 10. fordulójában. A találkozó viszont leginkább a vendégek mexikói támadójának, Raúl Jiméneznek a sérüléséről marad emlékezetes. A futballista David Luizzal fejelt össze az első félidőben, majd hosszas ápolás után kórházba kellett szállítani.

A jegyzőkönyvek alapján 15 percig tartott Raúl Jiménez számára az Arsenal elleni presztízsmeccs, ám valójában már korábban véget ért. A mexikói támadó percekkel korábban, a labdát figyelve fejelt össze David Luizzal, a hazaiak brazil védőjével. Míg Luiz egy látványos turbánnal, de néhány perc ápolás után folytatni tudta a játékot, addig Jiménez ápolása elhúzódott, a társak arcán pedig a kétségbeesés szikrái tűntek fel újra és újra. Végül szerencsére a mexikóinak nem lett nagyobb baja, bár öntudatlanul szállították kórházba, ott az első hírek szerint jól reagált a kezelésre, és hamar magához tért.

A drámai kezdés után csaknem tíz percet állt a játék, ezt követően viszont a Wolverhampton percei következtek. Nuno Espirito csapata talán valahol a sérült társért is futballozott...

A 27. percben Pedro Neto szerezte meg a vezetést, majd három perccel később ugyan egyenlített az Arsenal Gabriel fejesével, a szünetre mégis a vendégcsapatnál volt a fór – a 42. percbenDaniel Podence pofozta hálóba a kipattanót és így a második Wolves-gólt (1–2).

A fordulás után az Arsenal hiába erőlködött, már-már nyomasztóvá váló mezőnyfölénye ellenére sem tudott egyenlíteni.

Arteta csapata sorozatban a nyolcadik bajnokiján kapott legalább egy gólt, ilyen 2007 óta nem történt meg a londoni együttessel. Ami ennél is nyomasztóbb tény lehet: nemcsak a védekezés, a támadás sem akar mostanság működni: a Wolves kapuját bevevő Gabriel két góljával a házi góllövőlista második helyén áll, csupán a francia ék, Alexandre Lacazette tudott nála eredményesebb lenni az első tíz fordulóban (3).

A Wolverhampton győzelmével feljött a tabella 6. helyére, az Arsenal visszacsúszott 14.-nek.

Nuno együttese története során először győzött a 2006-ban átadott Emiratesben, ám, ahogy a meccs végén a vendégcsapat Twitter-csatornája is fogalmazott, van, ami a futballnál is fontosabb: ez pedig jelen esetben az, hogy Jiménez valóban minél hamarabb – és teljesen – rendbe jöjjön.

Ebben a győzelem híre is segíthet a mexikóinak.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Arsenal–Wolverhampton 1–2 (Gabriel 30., ill. Neto 27., Podence 42.)
KORÁBBAN
Southampton–Manchester United 2–3 (Bednarek 23., Ward-Prowse 33., ill. B. Fernandes 60., Cavani 74., 93.)
Chelsea–Tottenham 0–0

Brighton–Liverpool 1–1 (Gross 90+3., ill. Jota 60.)
Manchester City–Burnley 5–0 (Mahrez 6., 22., 69., Mendy 41., Ferran Torres 67.)
Everton–Leeds United 0–1 (Raphinha 79.)
West Bromwich Albion–Sheffield United 1–0 (C. Gallagher 13.)