PL: Fabregas duplája egy pontot ért; újra nyert a Leicester

2016.03.19. 18:00
Szabadrúgásból és büntetőből is ment, ollózva kicsit célt tévesztett (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában a Chelsea kétszer is felállt hátrányból, és a végén pontot mentett a West Ham ellen, a listavezető Leicester City pedig újabb győzelmet aratott.

A legutóbbi három bajnokiját megnyerő West Ham a néhány nap alatt a BL-ből és az FA-kupából is búcsúzó Chelsea otthonába látogatott. A lényegesen jobb formában lévő vendégek valamivel az első negyedórát követően meg is szerezték a vezetést, a menteni igyekvő Obi Mikel épp Manuel Lanzini elé terelte a labdát, és az argentin 20 méterről kilőtte a bal felső sarkot (0–1).

A „kékek" Willian szabadrúgásával veszélyeztettek – a labda a jobb oldali kapufa mellett tekeredett el –, majd a játékrész ráadásában pontrúgásból egyenlítettek: Cesc Fabregas a jobb felsőbe lőtt (1–1).

A spanyol már a negyedik Chelsea-játékos, aki ebben a szezonban betalált szabadrúgásból, Oscar és Hazard mellett Willian hatszor volt eredményes.

Egyórányi játékhoz érve visszavette a vezetést a vendégcsapat, Payet labdájával Andy Carroll lépett ki és gurított Courtois lába között a kapuba (1–2). Carroll ebben az idényben oda-vissza bevette a Chelsea kapuját.

A hajrában ismét egyenlített Fabregas, ezúttal is rögzített szituációból, de ezúttal büntetőből volt eredményes (2–2).

A ráadás pillanataiban előbb Payet szabadrúgása, majd Loftus-Cheek lövése hordozta magában a győztes gólt, ám mindkét lehetőség kimaradt, így mindkét csapat egy ponttal gazdagodott.

A listavezető Leicester City a táblázat alsó felébe visszacsúszó, időtlen idők óta nyeretlen Crystal Palace otthonába látogatott, és begyűjtötte a három pontot. Vardy középre lőtt labdájából Mahrez a 34. percben szerzett győztes gólt. Érdekesség, hogy ez már a 13. egygólos sikere volt az éllovasnak ebben a szezonban.

A Stoke City Watfordban győzött – a házigazda 30 PL-találatából az Ighalo, Deeney kettős 23-at vállalt magára, utóbbi gólja azonban most csak a szépítéshez volt elegendő (1–2).

Az utolsó szombati mérkőzésen megszületett az első hazai győzelem: a Swansea City Federico Fernández találatával 1–0-ra legyőzte a sorozatban a hatodik meccsét elveszítő Aston Villát (1–0).