PL: derbit nyert a Chelsea; a Newcastle legyűrte a Fulhamet

B. D. K.B. D. K.
2023.01.15. 17:13
Havertz gólja döntött (Fotó: Getty Images)
A Chelsea a Crystal Palace-t, a Newcastle United a Fulhamat győzte le 1–0-ra az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójában a rangadók és derbik játéknapján.

CHELSEA–CRYSTAL PALACE

Londoni derbin próbált javítani a Chelsea, mely a legutóbbi kilenc PL-mérkőzéséből csak egyet nyert meg, ráadásul az elmúlt négy tétmeccsén nyeretlen maradt. A Crystal Palace a legutóbbi hazai bajnokiján beleszaladt egy 0–4-be a Tottenham Hotspur ellen, de az első félidőben nagyon jól nézett ki.

Ezen a derbin sem voltak alárendelt szerepben, hiszen az első félidőben mindkét csapat előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, a Palace ráadásul többször is találta el a kaput.

Mudrik a Chelsea játékosa lett (Fotó: Getty Images)
Mudrik a Chelsea-ben

„Nagyon boldog vagyok, hogy aláírhatok a Chelsea-hez. Ez egy nagy klub egy fantasztikus bajnokságban, ez a projekt pedig nagyon vonzó számomra a pályafutásom ezen szakaszában. Már nagyon várom a találkozást a csapattársaimmal és a közös munkát Graham Potterrel és stábjával” – nyilatkozta a klubhonlapnak Mihajlo Mudrik.

Az olasz transzferguru, Fabrizio Romano információi szerint a Chelsea – bónuszokkal együtt – összesen 100 millió eurót fizet az ukrán szélsőért.

Bő egy óra elteltével egy sarokrúgás-kombináció végén aztán Kai Havertz előnybe juttatta a hazaiakat (1–0). (VIDEÓ ITT!)

A német támadó akár duplázhatott is volna, de újabb Chelsea-gól már nem született. A hajrában nyomott a Palace, de a londoni „kékek” állták a sarat, és megnyerték a meccset. 2023-ban először győzött a Chelsea, pontszámban pedig beérte az egy mérkőzéssel többet játszó Liverpoolt, mellyel éppen jövő szombaton csapnak össze.

Fontos három pont (Fotó: Getty Images)

NEWCASTLE–FULHAM

A tabellán elfoglalt helyezéseik alapján kis túlzással rangadónak is tekinthető a két csapat összecsapása. A negyedik Newcastle az előző két meccsén csak ikszelt a bajnokságban, viszont az angol Ligakupában bejutott a legjobb négy közé, míg a hatodik Fulham a elmúlt öt tétmérkőzését egyaránt megnyerte, legutóbb a Chelsea-t fektette két vállra.

A „szarkák” kezdték jobban a találkozót, az első félidőben jóval többet vették célba a kaput, de gólt nem jegyezhettünk fel.

A fordulás után tizenegyest kapott a Fulham, Alekszandar Mitrovics pedig a kapuba lőtt. Gólját azonban nem adták meg, mert labdája két érintésből került a kapuba. Ritkán látható jelenet volt. (VIDEÓ ITT!)

A Newcastle meg is büntette a hajrában a rontott tizenegyest, a 89. percben Alexander Isak egészen közelről bólinthatott a kapuba (1–0). (VIDEÓ ITT!)

Győzelmével a Newcastle pontszámban beérte, és jobb gólkülönbségével megelőzte a harmadik helyen az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Manchester Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Chelsea–Crystal Palace 1–0 (Havertz 64.)
Newcastle United–Fulham 1–0 (Isak 89.)
Később

17.30:
Tottenham Hotspur–Arsenal (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester United–Manchester City 2–1 (Bruno Fernandes 78., Rashford 82., ill. Grealish 60.)
Brighton–Liverpool 3–0 (March 46., 53., Welbeck 82.)
Everton–Southampton 1–2 (Onana 39., ill. Ward-Prowse 46., 78.)
Nottingham Forest–Leicester City 2–0 (B. Johnson 56., 85.)
Wolverhampton Wanderers–West Ham United 1–0 (Podence 48.)

Brentford–AFC Bournemouth 2–0 (Toney 39. – 11-esből, M. Jensen 75.)