Premier League: újabb diadal, egyre előrébb a Brentford

K. Zs.K. Zs.
2023.01.14. 20:26
Mathias Jensen szerezte a Brentford második gólját (Fotó: AFP)
Folytatta győzelmi sorozatát a Brentford az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League): a londoniak szombat este hazai pályán 2–0-ra verték meg a Bournemouth legénységét.

Gól nélküli állásnál is jobb volt a Brentford, azaz nem a semmiből jött a vezetés, de a 39. percben született gól körülményei legalábbis érdekesek voltak: Ivan Toney és Marcos Senesi karfogójában mindkét fél aktív szerepet játszott, a hivatalos változat szerint Toney volt az áldozat, aki aztán a megadott tizenegyest értékesítette is. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: Ivan Toney eddig kilenc tizenegyest végzett el a Premier League-ben, mindegyikből gól lett; az övénél tartalmasabb százszázalékos mutatója csak Yaya Tourénak van az angol élvonalban, 11/11. (Opta)

A második félidőben adódott egyenlítési lehetősége a Bournemouthnak, azonban gólt (méghozzá szépet) megint a hazaiak lőttek: Joshua Dasilva balról visszatett labdáját Mathias Jensen lőtte a kapu jobb oldalába. VIDEÓ ITT!

A Brentford sorozatban a harmadik bajnokiját nyerte meg; veretlenségi sorozata immár hét forduló óta tart (négy győzelem, három döntetlen). A Bournemouth egymás után a negyedik bajnoki meccsén maradt pont nélkül.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Brentford–AFC Bournemouth 2–0 (Toney 39. – 11-esből, M. Jensen 75.)
Korábban
Brighton–Liverpool 3–0
(March 46., 53., Welbeck 82.)
Everton–Southampton 1–2 (Onana 39., ill. Ward-Prowse 46., 78.)
Nottingham Forest–Leicester City 2–0 (B. Johnson 56., 85.)
Wolverhampton Wanderers–West Ham United 1–0 (Podence 48.)
Manchester United–Manchester City 2–1 (Bruno Fernandes 78., Rashford 82., ill. Grealish 60.)