PL: csőstül jött a baj – Lenót és a meccset is elveszítette az Arsenal

M. D.M. D.
2020.06.20. 18:01
Neal Maupay a négyperces hosszabbítás ötödik percében döntötte el a meccset (Fotó: AFP)
Az újraindulást követő második mérkőzésén is kikapott az Arsenal az angol labdarúgó-bajnokságban: az „ágyúsok” a Manchester Cityvel szembeni 3–0-s vereség után 2–1-es vereséget szenvedtek a Brighton vendégeként, ráadásul félő, hogy hosszabb időre elveszítették első számú kapusukat, Bernd Lenót.

Mikel Arteta – részint kényszerűségből – öt helyen változtatott kezdőcsapatán a Manchester City elleni találkozóhoz képest: Pablo Marí, Kieran Tierney, Joe Willock, Granit Xhaka és Eddie Nketiah helyett Rob Holding, Sead Kolasinac, Nicolas Pépé, Dani Ceballos és Alexandre Lacazette került be az együttesbe.

Az „ágyúsok” jól kezdték a meccset, már az első tíz percben több kapura lövési kísérletük volt (4), mint szerdán az Etihadban összesen (3), ezek egyike volt Bukayo Saka próbálkozása, melyet követően a Brightont a léc mentette meg a góltól.

Az első félidő végéhez közeledve, a 36. percben nagy veszteség érte az Arsenalt, Bernd Leno ütközött Neal Maupayjal, majd a német kapus a szerencsétlen földet érés következményeként súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. Leno óriási fájdalmak közepette, hordágyon hagyta el a pályát, de közben még magyarázott a Brighton támadójának – egyébként nem alaptalanul –, hogy reménytelen helyzetben miért kellett megtámasztania a levegőben. Leno helyére Emiliano Martínez állt be, aki 2017 áprilisa óta először kapott lehetőséget a Premier League-ben.

Bernd Leno a hordágyon ülve kérte számon Maupayt tettéért (Fotó: AFP)

Az Arsenal a második játékrészt is jól kezdte, Pierre-Emerick Aubameyang az 53. percben gólra is váltott egy ziccert, ám el sem kezdett ünnepelni, mert érezte, hogy lesről indult – igaza volt, de nem sokon múlott.

A 68. percben aztán az Arsenal már szabályos gólt szerzett, Nicolas Pépé villant, gyönyörűen tekert ballal a Brighton kapujának jobb felső sarkába. A találat nem Saka gólpassza miatt marad majd emlékezetes, de megjegyzendő, hogy a 18 éves támadónál a Premier League-ben szereplő futballisták közül ebben az idényben csak Kevin De Bruyne, Trent Alexander-Arnold és Rijad Mahrez adott több gólpasszt minden sorozatot figyelembe véve.

Nem sokáig örülhettek az „ágyúsok” az előnynek, a hazaiak hét perccel később csapatkapitányuk, Lewis Dunk szerencsés találatával egyenlítettek. Holding már csak a gólvonalon túlról tudott menteni, kézzel.

Martin Atkinson játékvezető a mérkőzés végén négy percet hosszabbított, de még a 95. percben is zajlott a találkozó, és a Brighton az utolsó akciójából megnyerte a meccset! Maupay volt eredményes, akinek 94:26-nál esett találata a klub történetének legkésőbbi gólja a PL-ben.

Az Arsenal vendégként december óta nyeretlen az angol bajnokságban, viszont 23 mérkőzés után, 2015 novembere óta először kapott ki szombat 16 órás mérkőzésen. A Brighton idén először győzött a Premier League-ben, amelyben a legutóbbi 20 összecsapásából csak hármat nyert meg – kettőt az Arsenal ellen.

A lefújás után Mattéo Guendouzi, a vendégek francia középpályása úgy vezette le a felgyülemlett feszültséget, hogy torkon ragadta Maupayt, aki a meccs után röviden úgy nyilatkozott: „Néhány Arsenal-játékosnak alázatot kell tanulnia. Azt kapták, amit megérdemeltek.”