PL: a Wolves utolérte az ötödik helyen a Manchester Unitedet

2020.06.20. 20:28
Pedro Neto (jobbról a második Wolves-játékos) pokoli nagy gólt lőtt a West Hamnek (Fotó: AFP)
Raúl Jiménez fejes és Pedro Neto bombagóljával a Wolverhampton 2–0-ra győzött a West Ham United vendégeként a héten újraindult angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójának szombati játéknapján, ezzel pontszámban utolérte a tabellán ötödik Manchester Unitedet.

A szünetben még 0–0-s döntetlenre állt a meccs, így a koronavírus-járvány miatti kényszerszünet után szerdán újraindult Premier League-ben ez volt az ötödik mérkőzés a hétből, melyen az első félidőben nem született gól.

Nem úgy a másodikban, annak is az utolsó húsz percében: a Wolves a 73. percben házi gólkirálya, Raúl Jiménez fejesével került előnybe – az asszisztot jegyző Adama Traoré ebben a PL-idényben már hatodszor adott gólpasszt mexikói csapattársának –, majd bő tíz perccel később elsült Pedro Neto lába, aki Matt Doherty jobb oldali beadása után tökéletesen találta el a labdát, és irgalmatlanul nagy gólt lőtt a West Ham kapusa, Lukasz Fabianski „szeme közé”.

PEDRO NETO GÓLJA

A Wolverhampton győzelmével utolérte a tabellán az ötödik Manchester Unitedet, és zsinórban a tizedik Premier League-mérkőzésén maradt veretlen Londonban. (Legutóbb 2012 márciusában, a Fulhamtől kapott ki a Wolves a fővárosban). Ilyen sorozatot a nem londoni együttesek közül korábban csak az MU és a Liverpool épített.

A West Ham továbbra is csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg a már kieső helyen álló AFC Bournemoutht.