PL: az utolsó percekben döntött a Chelsea a Newcastle ellen

2022.03.13. 17:06
Kai Havertz góljával győzött a Chelsea (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea hazai pályán kiizzadta a győzelmet a kilencmeccses veretlenségi sorozatát elbukó Newcastle United ellen (1–0), míg a West Ham United az Aston Villát, a Wolverhampton pedig az Evertont múlta felül.

Nem túlzott Thomas Tuchel, amikor azt mondta, hogy a szankciókkal sújtott Chelsea játékosai addig fognak harcolni, ameddig van elég mezük és egy buszuk, ami elszállítja őket a meccsekre – feltüzelten, harapósan kezdtek a londoniak a kilenc mérkőzés óta veretlen Newcastle United ellen, az első fél órában hetven százalék felett birtokolták a labdát, háromszor lövéssel is próbálkoztak, ám a lövések nem igazán jelentettek veszélyt az ellenfél kapujára.

Gólhelyzetek helyett vitatható szituációkat hozott a második játékrész eleje: Trevoh Chalobah szabálytalannak tűnő megmozdulásáért nem kaptak büntetőt a „szarkák”, de Timo Werner esését is vizsgálták a VAR-szobában.

Hiába tűnt úgy, hogy kihúzzák a vendégek egy döntetlennel, a meccs végén jött a feketeleves, Kai Havertz döntött.

Annak ellenére sem nyugodhatott meg teljesen a kiesőjelölt Watford, hogy Cucho Hernández duplájával a 34. percben már 2–0-ra vezetett Southamptonban, hiszen Mohamed Elyounoussi jóvoltából még az első félidő végén összejött a szépítés a hazaiaknak. Ugyanakkor a fordulás után nem változott az eredmény.

Egy kis stat: az első gólnál Mohammed Salisu kapitális hibáját kihasználó Cucho a hetedik kolumbiai játékos, aki duplázott a PL-ben. Legutóbb, 2020-ban, James Rodríguez volt képes hasonlóra az Everton színeiben, melyeket tavaly szeptemberben az al-Rajjan piros-fekete szerelésére cserélt.

Egymást követő negyedik bajnokiján szenvedett vereségét a téli átigazolási időszakban megerősített Everton, ezúttal a Wolverhampton jelentette az akadályt.

Feltehetőleg nem bánja a West Ham United, hogy kettő helyett „csak” egy góllal győzte le az utóbbi időben jó teljesítményt nyújtó Aston Villát. Főleg, hogy a vezetést az álló ovációval ünnepelt, csereként pályára lépő Andrij Jarmolenko szerezte meg – az ukrán támadó könnyeivel küszködve az égre mutatott, miután eredményes volt. A GÓL ITT!

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

Chelsea–Newcastle United 1–0 (Havertz 89.)
Everton–Wolverhampton Wanderers 0–1 (Coady 49.)
Kiállítva: J. Kenny (78., Everton)
Leeds United–Norwich City 2–1 (Rodrigo 14., Gelhardt 90+4., ill. McLean 90+1)
Southampton–Watford 1–2 (Elyounoussi 45., ill. Cucho 14., 34.)
West Ham United–Aston Villa 2–1 (Jarmolenko 70., Fornals 82., ill. J. Ramsey 90+1.)
Arsenal–Leicester City 2–0