PL: az Arsenal a West Hamet is felülmúlta

Cs. B.Cs. B.
2021.12.15. 22:34
Nem született döntés a Palace–Soton meccsen (Fotó: AFP)
Eredetileg négy meccset rendeztek volna az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának szerdai játéknapján, koronavírusos megbetegedés miatt azonban elhalasztották a Burnley–Watford találkozót. A többi mérkőzés nem okozott csalódást: a Crystal Palace és a Southampton nem bírt egymással (2–2), az Arsenal hazai pályán legyőzte a West Ham Unitedet, míg a Wolverhampton 1–0-ra felülmúlta a Brightont.

Csakúgy, mint a keddi játéknapon a Brentford–Manchester United, szerdán a Burnley–Watford találkozó maradt el koronavírusos megbetegedések miatt.

Cserébe a Crystal Palace és Southampton játékosai garantálták, hogy ne unatkozzunk. A hazaiak már a 2. percben megszerezték a vezetést Wilfred Zaha révén – mindössze hatodszor fordult elő, hogy az első két percben betaláltak egy Premier League-meccsen –, ám a Soton még az első félidőben fordított.

Ehhez hozzájárult a magyar válogatott életét is megkeserítő albán válogatott támadó, Armando Broja, aki negyedik gólját jegyezte a liga jelenlegi kiírásában, valamint James Ward-Prowse. Utóbbi már tizenegyedszer talált be szabadrúgásból az angol élvonalban, nála többször csak David Beckham (18), Thierry Henry (12) és Gianfranco Zola (12) volt ily módon eredményes.

Egy kis stat: Broja több gólt szerzett az idényben, mint Romelu Lukaku (3), Kai Havertz (2) és Timo Werner (1).

Mégis félig üres maradt a „szenteknek” a pohár, ugyanis a hosszú góltalansági szériáját (42 bajnoki) lezáró Jordan Ayew betalált a második játékrészben, s mivel több gól nem született, 2–2-vel ért véget a meccs.

A Wolves végig képes volt megőrizni az első félidő végén megszerzett egygólos előnyét – pedig 14 percet még túlóráztak is a csapatok –, így bezsebelte a három pontot a Brighton otthonában.

Hiába akarta korábban lezárni a West Ham elleni meccset az Arsenal, sokáig nem akart összejönni neki. Végig fölényben játszottak az „ágyúsok”, a dominancia a szünet után hozott gólt. Alexandre Lacazette zseniális meglátása volt, hogy kiugratta a három ember közül kitörő Gabriel Martinellit, aki higgadtan gurított a bal alsó sarokba.

A francia támadó tizenegyesét azonban – amelyet Vladimir Coufal piros lappal egyetemben ajándékozott oda – nem lehetett fenomenálisnak nevezni, Lukasz Fabianski nyerte meg az idegek harcát a 68. percben.

A sérüléséből nemrég visszatérő Emile Smith Rowe kezébe vette az irányítást, és okos átlövésével eldöntötte az összecsapást (2–0).

Keserű emlék marad a 600. PL-mérkőzése tehát David Moyesnak, aki 18 próbálkozás ellenére idegenben még sohasem nyert bajnokit a londoni csapat ellen (4 döntetlen, 14 vereség).

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ

Brighton–Wolverhampton 0–1 (Szaissz 45+1.)
Burnley–Watford – elhalasztva
Crystal Palace–Southampton 2–2 (Zaha 2., J. Ayew 65., ill. Ward-Prowse 32., Broja 36.)
Arsenal–West Ham United 2–0 (Martinelli 48., Smith Rowe 87.)
Kiállítva: Coufal (67., West Ham United)
CSÜTÖRTÖK
20.30:
Leicester City–Tottenham (Tv: Digi Sport2)
20.45: Chelsea–Everton (Tv: Digi Sport1)
21.00: Liverpool–Newcastle United (Tv: Spíler1)

KEDDI EREDMÉNYEK
Brentford–Manchester United – elhalasztva
Norwich City–Aston Villa 0–2
(J. Ramsey 34., Watkins 82.)
Manchester City–Leeds United 7–0 (Foden 8., Grealish 13., De Bruyne 32., 62., Mahrez 49., Stones 74., Aké 78.)

1. Manchester City 17 13 2 2 40–9 +31 41
2. Liverpool 16 11 4 1 45–12 +33 37
3. Chelsea 16 11 3 2 38–11 +27 36
4. Arsenal 17 9 2 6 23–22 +1 29
5. West Ham 17 8 4 5 28–21 +7 28
6. Manchester United 16 8 3 5 26–24 +2 27
7. Tottenham 14 8 1 5 16–17 –1 25
8. Wolverhampton 17 7 3 7 13–14 –1 24