PL: a Chelsea nem bírt az Evertonnal; rekordot döntött a Liverpool

B. A.B. A.
2021.12.16. 22:41
Jordan Pickford (a földön) kulcsszerepet játszott az Everton pontszerzésében (Fotó: AFP)
Hiába az óriási fölény, a Chelsea csak 1–1-es döntetlent játszott az Evertonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának csütörtöki játéknapján. A másik mérkőzésen a Liverpool hátrányból felállva 3–1-re legyőzte a Newcastle Unitedet.
ELADOMÁNYOZTÁK A SZENDVICSEKET
A Leicester City és a Tottenham bajnokiját nem tudták megtartani az eredeti, csütörtök estére kiírt időpontban koronavírus-fertőzések miatt. A hazaiak 400 szendvicscsomaggal készültek a büfékben a Spurs vendéglátására, azonban a Twitter-oldalukon leszögezték, az étel nem megy pocsékba, a városban működő jótékonysági intézményeknek adományozták.

A Chelsea és az Everton is hiányzók tömkelegével várta az egymás elleni meccset, és bár a liverpooliak több alapembert nélkülöztek, Rafael Benítez „bunkertaktikája” az eredményt tekintve tökéletesen bevált – legalább ennek örülhetett a szakember, akit korábbi csapata szurkolói a kedvesnek nem nevezhető „Te csak egy kövér spanyol pincér vagy” rigmussal fogadtak…

A londoni kékek 81 százalékos labdabirtoklást és 13 lövést könyvelhettek el az első félidőben, ám hiába a nagy helyzetek, nem tudták bevenni a vendégek kapuját: a legnagyobb lehetőséget a ziccerbe kerülő Mason Mount hagyta ki, az angol közeli lövését óriási bravúrral hárította Jordan Pickford.

A szünet után csökkent a hazai fölény, éppen ezért lehetett még fájdalmasabb, hogy a 70. percben megszerezte a vezetést a Chelsea: Abdoulaye Doucouré eladott labdájával vezetett gyors támadást Thomas Tuchel csapata, s Mount ezúttal nem hibázott a befejezésnél, szépen kilőtte a rövid sarkot (1–0). A 22 éves és 340 napos futballista a Chelsea történelmének legfiatalabb játékosa lett, aki egymást követő négy Premier League-mérkőzésen betalált.

Sokáig nem örülhettek a londoniak, alig négy perccel később jött a válasz az Evertontól: Anthony Gordon szabadrúgása után a hosszún érkező Jarrad Branthwaite lőtt estében a kapuba (1–1). A 19 éves védő 2020 júliusa után kapott ismét lehetőséget angol élvonalbeli meccsen, kényszerűségből…

A hátralévő időben Pickfordtól jöttek az újabb bravúrok, és bár az 1994 óta húzódó nyeretlenségi sorozat nem szakadt meg, az Everton fontos pontot szerzett a Stamford Bridge-en.

Martin Dúbravka tehetetlen volt Trent Alexander-Arnold lövésénél (Fotó: AFP)

Nem kezdett jól a gyengélkedő Newcastle United ellen a Liverpool, a vendégek már a 7. percben előnybe kerültek az exliverpooli Jonjo Shelvey remek góljával (0–1).

Jürgen Klopp csapata gyorsan összeszedte magát, és a félidő közepén néhány perc leforgása alatt fordított: előbb Diogo Jota lőtte a saját kipattanóját a kapuba – sem Mike Dean, sem a hazaiak nem érezték úgy, hogy meg kell állni a földre rogyó Isaac Hayden fejsérülése miatt –, majd egy könnyelműen eladott labda után Mohamed Szalah volt eredményes (2–1).

A Liverpool sorozatban a 32. mérkőzésén talált a kapuba, és ezzel megdöntötte a klubrekordot. Ami Szalahot illeti, az egyiptomi 24 gólból vette ki közvetlenül a részét a bajnoki idény eddigi részében (15 gól, 9 gólpassz), ennél jobb mérleget csak Alan Shearer tudott felmutatni karácsony előtt, még az 1994–1995-ös kiírásban (16 gól, 9 gólpassz).

Szintén Szalahhal kapcsolatos érdekesség, hogy sorozatban a 15. PL-mérkőzésén jegyzett gólt vagy gólpasszt, ezzel beállította Jamie Vardy rekordját.

A hazai sikert Trent Alexander-Arnold találata koronázta meg, az angol védő a hajrában óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba (3–1).

A Liverpool a 2000. győzelmét aratta az angol élvonalban, elsőként elérve ezt a mérföldkövet.

ANGOL PREMIER LEAGUE

17. FORDULÓ

Chelsea–Everton 1–1 (Mount 70., ill. Branthwaite 74.)
Liverpool–Newcastle United 3–1 (Diogo Jota 21., Szalah 25., Alexander-Arnold 87., ill. Shelvey 7.)
Szerda
Brighton–WolverhamptonWanderers0–1 (Szaissz 45+1.)
Crystal Palace–Southampton 2–2 (Zaha 2., J. Ayew 65., ill. Ward-Prowse 32., Broja 36.)
Arsenal–West Ham United 2–0 (Martinelli 48., Smith Rowe 87.)
Kiállítva: Coufal (67., West Ham United)

Kedd
Norwich City–Aston Villa 0–2 (J. Ramsey 34., Watkins 82.)
Manchester City–Leeds United 7–0 (Foden 8., Grealish 13., De Bruyne 32., 62., Mahrez 49., Stones 74., Aké 78.)