PL: klubrekordot döntött a Soton ellen fordító Newcastle

2022.03.10. 22:28
A Chelsea a délelőtt bejelentett szankciók ellenére sem hibázott a kiesőjelölt otthonában (Fotó: AFP)
A Newcastle fordított, és 2–1-re nyert Southamptonban, ezzel Eddie Howe együttese zsinórban a 9. bajnokiján maradt veretlen, amire a Premier League 1992 óta íródó történetében még egyszer sem volt képes. Ezenkívül három elhalasztott bajnoki meccset pótoltak még be csütörtökön.

Közel sem ideális helyzetben készült a Norwich City elleni, kötelező győzelemnek számító, idegenbeli mérkőzésre a Chelsea. A Roman Abramovics tulajdonában álló londoni klubot az oroszokat sújtó szankciók részeként „büntette” a brit kormány. Különengedély mellett folytathatják a bajnokságban, ám jegyeket nem árusíthatnak a meccseikre, miközben költségplafont vezettek be a hazai és az idegenbeli mérkőzéseikkel kapcsolatos költésekre. Egyúttal fel kellett függeszteniük a szurkolói shopjaikban a különféle termékek értékesítését is.

Hogy ez az állapot meddig marad fenn, jó kérdés. Mindenesetre a játékosok tettek azért, hogy a bajnoki helyezések miatt továbbra se kelljen komolyan aggódni. Már a 14. percben kétgólos előnyt alakítottak ki a Norwich otthonában. A házigazda a második félidőben büntetőből szépített, de a játékban így se volt benne, hogy a londoniak pontokat veszítsenek. A hajrában Kai Havertz adta meg a kegyelemdöfést a végig alárendelt szerepben futballozó vendéglátóknak (1–3).

A Southampton újabb meccset bukott el győztes állásról – a 2018 őszén kinevezett Ralph Hasenhüttl regnálása alatt egyetlen PL-csapat sem vesztett több pontot vezetés után, mint a „szentek" –, ez egyúttal azt jelentette, hogy a Newcastle United veretlenségi sorozata folytatódott! A hazaiak a 25. percben Stuart Armstrong találatával szereztek vezetést, erre Chris Wood válaszolt még az első félidő vége előtt. A második játékrészben a többnyire csak kontrázó „szarkák" másodszor is a kapuba találtak, Bruno Guimaraes sarokkal vette be a hazai kaput (1–2)! A találat döntőnek bizonyult, a Newcastle PL-története során először maradt veretlen kilenc meccsen át. A december 27-e, a Manchester United elleni döntetlen óta tartó széria során hatszor nyert, háromszor ikszelt.

A Jesse Marsch által múlt héten átvett Leeds United pedig az amerikai edző második bajnokiján is kikapott. Ezúttal az Aston Villa lőtt hármat az egyre nehezebb helyzetbe kerülő leedsieknek.

A Watford a Wolverhamptontól kapott négy gólt.