PL: a BL-zakó után a Palace ellen sem nyert a Liverpool

D. Á.D. Á.
2023.02.25. 22:42
Gakpo lábában maradt a győztes gól (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában a Liverpool 0–0-s döntetlent játszott a Crystal Palace-szal.

A Real Madrid elleni 5–2-es BL-vereség után gyorsan össze kellett kapnia magát a Liverpoolnak, hiszen az a Crystal Palace volt az ellenfele a Premier League-ben, s a londoniak ebben az idényben már megtréfálták a „vörösöket” – az Anfielden 1–1-re végeztek a felek.

A találkozó elején inkább a Pool volt közelebb a gólhoz, Diogo Jota kétszer is betalálhatott volna a 19. és a 23. percben. A portugál támadó lövését előbb Guaita védte, majd a fejesénél a léc a hazaiakkal volt. Jota lehetőségei után a Palace-nak is volt sansza: Guehi fejese centikkel kerülte el a kaput, majd három perccel a félidő előtt Alexander-Arnold óriási hibája után Mateta öt méterről telibe trafálta a lécet.

A második félidőben Mohamed Szalah a tizenhatos jobb széléről a hosszú felső irányába tekert, de az ő lövése is a lécen landolt. A hajrában Cody Gakpo kapott szép kiugratást, Guaita fölött átpöckölte a labdát, ám nem találta el a kaput. Ez volt a meccslabda, a Liverpoolnak be kellett érnie az egy ponttal.

Klopp csapata 23 meccs után 36 pontot gyűjtött, s csak a tabella hetedik helyét foglalja el. A Crystal Palace zsinórban a harmadik ikszét játszotta, s a 12. pozícióban tartózkodik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ

Crystal Palace–Liverpool 0–0

KORÁBBAN
Everton–Aston Villa 0–2
(Watkins 63. – 11-esből, Buendia 82.)
Leeds United–Southampton 1–0 (Firpo 77.)
Leicester City–Arsenal 0–1 (Martinelli 46.)
West Ham United–Nottingham Forest 4–0 (Ings 70., 72., Rice 78., Antonio 85.)
Bournemouth–Manchester City 1–4 (Lerma 83., ill. J. Álvarez 15., Haaland 29., Foden 45., Mepham 54. – öngól)

1. Arsenal 24 18 3 3 52–23 +29 57
2. Manchester City 25 17 4 4 64–25 +39 55
3. Manchester United 24 15 4 5 41–28 +13 49
4. Tottenham 24 13 3 8 44–35 +9 42
5. Newcastle 23 10 11 2 35–15 +20 41
6. Fulham 25 11 6 8 36–31 +5 39
7. Liverpool 23 10 6 7 38–28 +10 36
8. Brighton & Hove Albion 22 10 5 7 39–29 +10 35