FA-kupa: Rondón lőtte nyolc közé az Evertont

K. T. I.K. T. I.
2022.03.03. 23:11
Rondón az 57. percben szerzett vezetést (Fotó: AFP)
Az Everton Salomon Rondón duplájával 2–0-ra nyert az ötödosztályú Boreham Wood ellen az angol labdarúgó FA–kupában, ezzel a negyeddöntőbe jutott.

A Boreham Wood minden erejét felemésztette a védekezés – mindössze húsz százalékban birtokolta a labdát a vendégcsapat, amely pontos lövésig, fejesig sem jutott Asmir Begovic kapuja előtt. Összességében is csak egy gólszerzési kísérlete akadt a 90 perc alatt...

A vendéglátók az 57. percben törték fel a reteszt, Jonjoe Kenny jobbról érkező passzából Salomon Rondón lőtte a kapuba a rövidről – az addig remekül védő Taye Ashby-Hammond is benne volt kicsit. A 72. percben Richarlison foszlathatta volna szét végleg a Boreham Wood reményeit, ám kezezés miatt nem adták meg a gólját. A kegyelemdöfés így a 84. percig váratott magára, Andros Townsend centerezése után Rondón szerezte ezt is (2–0).

ANGOL FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Everton–Boreham Wood (V.) 2–0
(Rondón 57., 84.)
Korábban
Liverpool–Norwich City 2–1 (Minamino 27., 39., ill. Rupp 76.)
Luton (II.)–Chelsea 2–3
(Burke 2., Cornick 40., ill. Saúl 27., Werner 68., R. Lukaku 79.)
Southampton–West Ham United 3–1 (Perraud 31., Ward-Prowse 69., Broja 90+5., ill. M. Antonio 60.)