FA-kupa: Abraham-tripla, továbbjutott a Chelsea

H. D.H. D.
2021.01.24. 15:01
Tammy Abraham (jobbra) triplázott a Luton Town ellen (Fotó: AFP)
A Chelsea labdarúgócsapata hazai pályán 3–1-re legyőzte a másodosztályú Luton Townt, így bejutott az angol FA-kupa legjobb 16 együttese közé, ahol a szintén második ligás Barnsleyval találkozik.

Az utóbbi időben a bajnokságban nem túl meggyőző teljesítményt nyújtó Chelsea gond nélkül bejutott az FA-kupa legjobb 16 csapata közé.

Tammy Abraham a 11. percben szerzett vezetést a házigazdának, Timo Werner blokkolt beadása után 10 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot (1–0). A 23 éves angol csatár hat perccel később újra beköszönt, Reece James beadása után fejelte a labdát a Luton Town kapujába. 2–0

Nem sokkal később Jordan Clark vette be Kepa kapuját (2–1), a második félidőben azonban Callum Hudson-Odoi beadása után Abraham megszerezte a harmadik gólját is, eldöntve ezzel a továbbjutást. 3–1

A hajrában Werner kiharcolt egy tizenegyest, gólra azonban nem tudta váltani, Simon Sluga hárította a német csatár lövését. Maradt a 3–1, továbbjutott a Chelsea, amely a legjobb 16 között a másodosztályú Barnsleyval találkozik majd.

A másodosztályú Brentford ráijesztett a Leicester Cityre, azonban Brendan Rodgers csapata a második félidőben három góllal felelt a hazaiak vezető találatára, és továbbjutott a következő körbe, ahol a Brighton lesz az ellenfele.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Chelsea–Luton Town (II.) 3–1
(Abraham 11., 17., 74., ill. J. Clark 30.)
Brentford (II.)–Leicester City 1–3 (Bech Sörensen 6., ill. Cengiz Ünder 46., Tielemans 51. – 11-esből, Maddison 71.)
Fulham–Burnley 0–3 (Jay Rodriguez 31., 71. – a másodikat 11-esből, K. Long 81.)

KÉSŐBB
18.00:Manchester United–Liverpool– élőben az NSO-n!
21.00:Everton–Sheffield Wednesday (II.)

SZOMBATON JÁSZOTTÁK
Southampton–Arsenal 1–0(Gabriel 24. – öngól)
Millwall (II.)–Bristol City (II.) 0–3(Diedhiou 32. – 11-esből, Wells 58., Semenyo 72.)
Barnsley (II.)–Norwich City (II.) 1–0(Styles 56.)
Brighton–Blackpool (III.) 2–1(Bissouma 27., Alzate 58., ill. Madine 45+2.)
Sheffield United–Plymouth Argyle (III.) 2–1(Basham 39., Sharp 47., ill. P. Camara 75.)
Swansea (II.)–Nottingham Forest (II.) 5–1(Cullen 7., 67., Grimes 29., 60. – a másodikat 11-esből, O. Cooper 85., ill. Knockaert 56.)
West Ham United–Doncaster Rovers (III.) 4–0(Fornals 2., Jarmolenko 32., A. Butler 54. – öngól, Afolayan 78.)

Cheltenham Town (IV.)–Manchester City 1–3(May 59., ill. Foden 81., Gabriel Jesus 84., Ferran Torres 90+4.)