FA-kupa: megszenvedett a Wolves hatodik ligás ellenfelével

M. D.M. D.
2021.01.22. 22:48
Vitinha (balra) nagy gólt lőtt, a Wolves készülhet a nyolcaddöntőre az FA-kupában (Fotó: AFP)
Vitinha bombagóljával a Premier League-ben 14. helyezett Wolverhampton Wanderers 1–0-ra legyőzte idegenben a hatodik ligás Chorleyt az angol labdarúgó FA-kupa főtáblájának negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Amikor a Wolverhampton legutóbb ligarendszeren kívüli (vagyis negyedosztály alatti) csapattal találkozott az FA-kupában, annak nem lett jó vége, 2013 januárjában ugyanis 1–0-ra kikapott a Luton Towntól. Ezúttal hozta a kötelezőt a Wolves, amely a mérkőzés egészét tekintve 77 százalékban birtokolta a labdát, de a kaput csak egyszer találta el – azzal a lövéssel viszont megnyerte a meccset.

Vitinha rúgott óriási gólt, ezzel a 2017 nyara óta hivatalban lévő Nuno Espírito Santo irányítása alatt ő lett a „farkasok” 11. portugál gólszerzője, és összességében a 32. Wolves-futballista, aki betalált.

A Wolverhampton a nyolcaddöntőben a Southamptont vagy az Arsenalt fogadja majd.

A Wolveshoz kapcsolódó hír még, hogy a klub tárgyalásban áll a Real Sociedaddal Willian José átigazolásáról, sőt a felek a legfrissebb hírek szerint már meg is egyeztek egymással. A 29 éves brazil csatár az idény végéig kölcsönbe kerülhet az angol egyesülethez, amely a nyáron 19-20 millió euró fejében végleg megvásárolhatja. A spanyol bajnokság mostani kiírásában 13 meccsen három gólt szerző játékos érkezésével a firenzei kölcsönből visszahívott korábbi Milan-támadó, a Chorley ellen a kezdőcsapat tagjaként lehetőséget kapó Patrick Cutrone valószínűleg ismét létszámfelettivé válik.