FA-kupa: a volt Vidi-edző csapata sem bírt Solskjaerékkal

2019.01.05. 15:33
Romelu Lukaku állította be a végeredményt (Fotó: AFP)
A Manchester United bejutott az angol labdarúgó FA-kupa legjobb 32 csapata közé, mivel hazai pályán 2–0-ra legyőzte a korábbi Videoton-edző José Gomes csapatát, a másodosztályú Readinget.

Solskjaer irányításával az ötödik mérkőzésére készült a United, a mérleg eddig hibátlan volt, a Cardiffot 5–1-re, a Huddersfieldet 3–1-re, a Bournemouth-t 4–1-re, a Newcastle Unitedet 2–0-ra verte meg.

A Reading elleni meccsen az első félidő derekán jutottak előnyhöz a manchesteriek, Juan Mata értékesítette magabiztosan a saját maga által kiharcolt büntetőt (1–0).

Még a szünet előtt kettőre növelte a különbséget a manchesteri csapat: kontra végén Alexis Sánchez passzával Romelu Lukaku lépett ki, elhúzta a kapus mellett a labdát, majd az üres kapuba tálalt (2–0).

A 45 éves Solskjaer ezzel a sikerrel a legendás Sir Matt Busby klubcsúcsát állította be, aki – az 1946–1947-es idényben – szintén öt győzelemmel kezdett. Érdekesség még, hogy Tahith Chong lett a 229. akadémista, aki bemutatkozhatott az MU felnőttcsapatában.

A mérkőzés góljai

A West Ham United pillanatok alatt eldöntötte a Birmingham elleni meccset, Arnautovic már a 2. percben betalált, a ráadás pillanataiban pedig a helyére a 20. percben beálló Carroll állította be a végeredményt. A meccsen bemutatkozott a „kalapácsosok” új igazolása, Samir Nasri is (2–0).

A Burnley lényegesen döcögősebben ment tovább, a harmadosztályú Barnsley ellen csupán a 92. percben, büntetőből szerzett góllal győzött (1–0).

FA-KUPA
A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Sheffield Wednesday (II.)–Luton Town (III.) 0–0
Manchester United–Reading (II.)
2–0 (Mata 22. – 11-esből, Lukaku 45+4.)
Shrewsbury Town (III.)–Stoke City (II.) 1–1 (Norburn 45+4. – 11-esből, ill. Crouch 78.)
AFC Bournemouth–Brighton & Hove Albion 1–3 (Pugh 55., ill. Knockaert 31., Bissouma 34., Andone 64.)
West Ham United–Birmingham City (II.) 2–0 (Arnautovic 2., Carroll 91.)
Burnley–Barnsley (III.) 1–0 (Wood 92. – 11-esből)
West Bromwich Albion (II.)–Wigan Athletic (II.) 1–0 (Sako 31.)
Bolton Wanderers (II.)–Walsall (III.) 5–2 (Donaldson 58., Magennis 61., 80., 87., Guthrie 63. – öngól, ill. Cook 19., Beevers 68. – öngól)
Gillingham (III.)–Cardiff City 1–0 (List 81.)
Brentford (II.)–Oxford United (III.) 1–0 (Maupay 80. – 11-esből)
Everton–Lincoln City (IV.) 2–1 (Lookman 12., Bernard 14., ill. Bostwick 28.)
Chelsea–Nottingham Forest (II.) 2–0 (Morata 49., 59.)
Derby County (II.)–Southampton 2–2 (Marriott 58., Lawrence 61., ill. Redmond 4., 48.)
Accrington Stanley (III.)–Ipswich Town (II.) 1–0 (Kee 76.)
Fleetwood Town (III.)–AFC Wimbledon (III.) 2–3 (Madden 70., Evans 72. – 11-esből, ill. Barcham 17., Hartigan 55., Appiah 90.)
Middlesbrough (II.)–Peterborough United (III.) 5–0 (Assombalonga 47., 70., Friend 50., Wing 63., Fletcher 87.)
Aston Villa (II.)–Swansea City (II.) 0–3 (Baker-Richardson 2., N. Dyer 47., Fulton 78.)

Newcastle United–Blackburn Rovers (II.) 1–1 (Ritchie 84. – 11-esből, ill. Dack 56.)
Crystal Palace–Grimsby Town (IV.) 1–0 (J. Ayew 86.)
Bristol City (II.)–Huddersfield Town 1–0 (Brownhill 72.)
Blackpool (III.)–Arsenal 0–3 (Willock 11., 37., Iwobi 82.)
Norwich City (II.)–Portsmouth (III.) 0–1 (A. Green 95.)

A győztesek továbbjutottak, a döntetlennel záruló párharcok esetén újrajátszásra kerül sor – a nyolcaddöntőtől kezdve viszont már lehet hosszabbítás és tizenegyespárbaj is

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Tranmere Rovers (IV.)–Tottenham Hotspur 0–7 (Aurier 40., 55., F. Llorente 48., 71., 72., Szon Hung Min 57., Kane 82.)