Bent a 94. percben végzett a Manchester Cityvel

2010.08.29. 18:14
Két mérkőzésen mindössze két gól született az angol labdarúgó Premier League késő délutáni találkozóin: a Liverpool 1–0-ra győzött a West Bromwich Albion ellen, míg a Sunderland Darren Bent 94. percben szerzett, büntetőből esett találatával győzte le a Manchester Cityt. Mint már arról beszámoltunk, a kora délutáni meccsen Bogdán Ádám bemutatkozhatott az élvonalban, csapata, a Bolton Wanderers 0–2-ről, emberhátrányban mentette 2–2-re a Birmingham City elleni bajnokit.

Egy tökéletes mozdulat: Fernando Torres a hálóba talál a WBA ellen (Fotó: Reuters)

A Liverpool (már Fernando Torresszel, de a frissen szerződtetett Raul Meireles nélkül) 2000. bajnoki győzelmére készült az Anfielden, egyben az előző szezonból áthúzódó, négymeccses nyeretlensége megtörésére.

Ehhez képest az első játékrészben a West Brom magabiztosan kivédekezte a liverpooli akciókat, sőt, Morrison lövésével a 45. percben kevés híján a birminghamiek szerezték meg a vezetést.

A második félidő elején sem javult sokat a kép a hazaiak szempontjából, majd Roy Hodgson – érezve, hogy változtatni kell valamin – beküldte a pályára Maxi Rodríguezt Jovanovics helyére. A 62. percben Martín Skrtel tévesztette el centikkel a célt, a Liverpool pedig fokozta a nyomást, amely eredményre is vezetett. A 66. percben Dirk Kuyt készített elő a bal szélről, visszatett labdáját pedig Fernando Torres remek mozdulattal vágta be, 1–0 a „vörösöknek"!

A West Bromnak ettől kezdve kissé támadóbbnak kellett lennie, rögtön akadt is hely a hátsó alakzatukban: egy Kuyt-Gerrard-Torres akció után a spanyol csatár lövését kellett védenie Carsonnak. Maradt a végére még egy elmaradt tizenegyes (Torres lövését Jara kézzel mentette), egy kiállítás (Morrison kapott piros lapot), no meg az 1–0 – minimális különbséggel nyert a Pool, melynek fiatal magyar légiósai a kispadra sem fértek oda.

A Manchester City Sunderlandbe látogatott, és az első félidő után elsősorban a helyzeteit (köztük egy döbbenetesen nagy ziccert, tíz méterről lőtte fölé üres kapura) elszúró Carlos Téveznek „köszönhetően" nem került előnybe, no meg a hazai kapusnak, Mignoletnek, aki bravúrral védte Yaya Touré lövését a hosszabbításban.

A második félidőben mindkét csapatnak akadtak lehetőségei, de a „fekete macskáktól" Welbeck és Henderson, a City részéről Adebayor hibázott helyzetben – illetve az utóbbi esetben Mignolet parádésan védte a togói csatár sarkalását. A Manchester Citynek nem volt ereje a győztes gól megszerzésére, és úgy tűnt, a hazaiak elégedettek az iksszel, no de ekkor jött az egyiptomi el-Mohamadi. A jobbszélső üresen maradt, kiválóan adott középre, Darren Bent viszont nem érhette el a labdát, mert Micah Richards szabálytalanul állította meg. Tizenegyes! A büntetőt Bent lőtte, a bal sarokra, és hiába kapaszkodott Joe Hart, nem bírta védeni a tizenegyest – kikapott a Man. City!

Ezzel mégsem szakadt meg egy sorozat: megint volt gól a két csapat összecsapásán (1938 óta nem volt 0–0 bajnokin, 56 mérkőzésen!), még ha ennek a manchesteriek nem is örülnek...

Az Aston Villa ellen 1–0-s vereséget szenvedett a Premier League 3. fordulójában az Everton, mely 11 éve nem kezdte ilyen rosszul az angol élvonal küzdelmein.

A rendkívül szórakoztató mérkőzésen rengeteg helyzetet hagyott ki a két csapat, végül Luke Young szép gólja döntött a Villa javára. Az Evertonnak bőven akadtak egyenlítési lehetőségei, de Brad Friedel hatalmas védésekkel tartotta az 1–0-t.

PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Aston Villa–Everton 1–0 (L. Young 9.)
Liverpool–West Bromwich Albion 1–0 (F. Torres 66.)
Sunderland–Manchester City 1–0 (D. Bent 94. - 11-esből)
Bolton–Birmingham 2–2 (K. Davies 71. - 11-esből, Blake 81., ill. R. Johnson 4., Gardner 51.)