Anglia: a Liverpool nyerte a legendák csatáját az MU ellen

SZ. R.SZ. R.
2022.05.22. 09:39
Az „Észak Legendái" első összecsapását a Liverpool nyerte (Fotó: AFP)
Viszonylag sima, 3–1-es győzelmet arattak a Liverpool legendái az Old Traffordon a Manchester United klasszisai ellen az első alkalommal megrendezett „Észak Legendái" jótékonysági mérkőzésen. A találkozón 48 777 szurkoló vett részt, amellyel több mint 1.3 millió font gyűlt össze a Manchester United alapítványának.

A Manchester United olyan legendákat vonultatott fel, mint Dimitar Berbatov, Patrice Evra, Gary Neville vagy épp John O'Shea, míg a Liverpoolnál olyan nevek léptek pályára, mint Dirk Kuyt, Jamie Carragher és Jerzy Dudek.

A KÉT CSAPAT TÖBB MINT 1.3 MILLIÓ FONTOT GYŰJTÖTT ÖSSZE

A találkozó első gólját a 47. percben Luis García szerezte, amire három perccel később Dimitar Berbatov válaszolt büntetőből. Az öröm azonban csak 12 percig tartott a manchesteriek számára, hiszen a 62. percben Mark González 2–1-re módosította az állást, majd a rendes játékidő hosszabbításának második percében beállította a 3–1-es végeredményt.

MARK GONZÁLEZ ELSŐ GÓLJA SZÉPSÉGDÍJASRA SIKERÜLT

A két csapat szeptemberben újra megmérkőzik majd az „Észak Legendái" második fordulójában, ekkor már az Anfielden.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ÉSZAK LEGENDÁI, JÓTÉKONYSÁGI MÉRKŐZÉS
1. MÉRKŐZÉS (Old Trafford)

Manchester United–Liverpool 1–3 (Berbatov 50., ill. L. García 47., M. González 62, 90+2.)