PL: lenullázta a Brightont a Bournemouth

Sári RolandSári Roland
2024.04.28. 16:58
Magabiztosan nyert az AFC Bournemouth (Fotó: Getty Images)
Az AFC Bournemouth hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Brighton & Hove Albiont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az AFC Bournemouth nagyon hamar elkezdte támadni a vendégek kapuját, s már a mérkőzésen elején sikerült is előnybe kerülnie. A 13. percben Marcos Senesi egy kipattanó labdára csapott le jó ütemben és fejelte azt a kapu jobb oldalába. 1–0

Percekre rá ismét a hazai gárda előtt nyílt nagy lehetőség, amikor Enes Ünal néhány látványos mozdulattal csinált magának helyet a kapu előtt, ám a lövése pontatlan volt, még a kaput sem találta el. A folytatásban még a Brightonnak is sikerült szép támadásokat vezetnie, de mind hiába, a szünetig már nem tudta ledolgozni a hátrányát.

A fordulás után szintén gyorsan jött a gól a hazaiaktól. Az 52. percben Enes Ünal már nem hibázott, a pontosan beívelt labdára fejjel csapott le és duplázta meg az előnyt. 2–0

Ezt követően ugyan agresszívabban kezdett játszani a Brighton, de ez nem a terv szerint sült el. A hajrában ugyanis a nyitottabb védelmet kihasználva a hazaiak Justin Kluivert találatával be is biztosították a győzelmüket, amellyel a tabella 10. helyére léptek elő.

A magyar válogatott védője, Kerkez Milos az előző, Wolverhampton Wanderers elleni mérkőzésen kapott piros lapja miatt nem volt az AFC Bournemouth keretében.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Brighton & Hove Albion 3–0 (Senesi 13., Ünal 52., J. Kluivert 87.)
Tottenham Hotspur–Arsenal 2–3 (Romero 64., Szon 87. – 11-esből, ill. Höjbjerg 15. – öngól, Saka 27., Havertz 38.)

KÉSŐBB
17.30: Nottingham Forest–Manchester City (Tv: Spíler1)

SZOMBAT
Aston Villa–Chelsea 2–2 (Cucurella 4. – öngól, Rogers 42., ill. Madueke 62., Gallagher 81.)
Everton–Brentford 1–0 (I. Gueye 60.)
Manchester United–Burnley 1–1 (Antony 79., ill. Amdouni 88. – 11-esből)
Newcastle United–Sheffield United 5–1 (Isak 26., 61. – a másodikat 11-esből, Bruno Guimaraes 54., Osborn 65. – öngól, C. Wilson 72., ill. Ahmedhodzic 5.)
Fulham–Crystal Palace 1–1 (Rodrigo Muniz 52., ill. Schlupp 87.)
Wolverhampton Wanderers–Luton Town 2–1 (Hvang Hi Csan 39., T. Gomes 50., ill. Morris 80.)
West Ham United–Liverpool 2–2 (Bowen 43., M. Antonio 77., ill. Robertson 47., Areola 54. – öngól)