Fordulatos, négygólos döntetlent játszott a Liverpool az Old Traffordon

2024.04.07. 16:16
Manchester United v Liverpool FC - Premier League
Kobbie Mainoo gyönyörű találatára Mohamed Szalah büntetőjével válaszolt a Liverpool (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában a Liverpool vezetett az Old Traffordon, majd a második félidőben fordított a Manchester United. A 2–2-es végeredményt Mohamed Szalah tizenegyese állította be, a döntetlen azt is jelenti, hogy a Liverpool maradt a tabella második helyén a jobb gólkülönbségű Arsenal mögött.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Manchester United–Liverpool 2–2 (0–1)
Manchester, Old Trafford. V: Anthony Taylor
MAN. UNITED: A. Onana – Dalot, Kambwala, Maguire, Wan-Bissaka – Mainoo (Mount, 85.), Casemiro – Bruno Fernandes, Garnacho (Amrabat, 80.), Rashford (Antony, 66.) – Höjlund. Menedzser: Erik ten Hag
LIVERPOOL: Kelleher – Bradley (J. Gomez, 66.), Quansah, Van Dijk, Robertson – Szoboszlai (C. Jones, 66.), Endo (Elliott, 69.), Mac Allister – Szalah, D. Núnez (Gakpo, 69.), Luis Diáz. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Bruno Fernandes (50.), Mainoo (67.), ill. Luis Díaz (23.), Szalah (84. – 11-esből)

Nem történt meglepetés, Szoboszlai Dominik ismét ott volt a Liverpool kezdőcsapatában. A bajnoki címért hajtó „vörösök” az idényben harmadszor csaptak össze a Manchester Uniteddel, eddig decemberben bajnokin egy gól nélküli döntetlen, illetve márciusban egy hosszabbításba torkolló FA-kupa-meccsen elszenvedett 4–3-as vereség volt a mérleg.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, Alejandro Garnacho gyorsan betalált, ám öröme nem tartott sokáig, ugyanis lesről tette mindezt. Ezt követően Szoboszlai Dominik percei következtek, rövid időn belül három komoly lehetőség is adódott előtte. Az első volt a legnagyobb, Mohamed Szalahtól kiváló indítást kapott, majd egy az egyben vezethette a labdát André Onanára, ám ballábas lövése után szépen védett a kameruni kapus. Később Mohamed Szalah lekészítése után lőtt fölé jó helyzetből, aztán Andrew Robertson bal oldali beadása után ígéretes helyzetből nem találta el a kaput. Ami három lehetőségből nem ment Szoboszlai Dominiknak, Luis Díaznak elsőre összejött. Jobb oldali szöglet után Darwin Núnez csúsztatta meg a labdát, és a hosszú oldalon érkező kolumbiai támadó a kapuba vágta azt. Szoboszlai Dominik aktív volt, remekül játszott, az első félidő hajrájában előbb Darwin Núneznek, majd Mohamed Szalahnak is gólpasszt adhatott volna, ám társai nem találták el a kaput. Az első negyvenöt percben hatalmas Liverpool-fölényt láthattak a szurkolók, a kapura lövések száma 0–15 volt, csoda, hogy a vendégek csak egygólos előnnyel vonultak szünetre.

Ha már a United önerőből nem tudott helyzetet kidolgozni, rögtön a fordulás után Jarell Quansah gondolta úgy, „segít” a hazaiaknak, és egyszerűen odapasszolta a labdát Bruno Fernandesnek, aki a kezdőkörből (!) lőtt a kint álló Caoimhín Kelleher fölött a hálóba. A semmiből egyenlített a Manchester United, majd nem sokkal később ismét előnyhöz juthatott volna a Liverpool, ha Darwin Núnez önzetlenebb, passzol, és lövés helyett kihagyhatatlan helyzetbe hozza Szoboszlai Dominikot… A magyar válogatott középpályását a 66. percben lecserélte Jürgen Klopp menedzser; a vendégek nyolcasa jól játszott, benne volt a levegőben, hogy betalál, ám gól nélkül maradt. Egy perccel később mindenféle előjel nélkül Kobbie Mainoo is betalált, így nagy meglepetésre fordított a United. A hajrában Mohamed Szalah tizenegyesből kiegyenlített. Hiába játszott jobban és dolgozott ki sokkal több helyzetet a Liverpool, csak egy pontot szerzett az Old Traffordon, így az Arsenal mögül várhatja a folytatást.