Liverpool-parádé Szoboszlai-góllal a Chelsea ellen

R. Gy.R. Gy.
2024.01.31. 21:04
Szoboszlai Dominik ünnepli a gólját (fotó: AFP)
Az angol Premier League 22. fordulójában a Liverpool a londoni Chelsea-t fogadta, és meglehetősen egyoldalú mérkőzésen 4–1-re legyőzte. Sérülése után először volt kezdő Szoboszlai Dominik, aki fejjel szerezte csapata harmadik gólját.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Liverpool–Chelsea 4–1 (2–0)
Liverpool, Anfield. Vezette: Tierney
LIVERPOOL: Alisson – Bradley (Alexander-Arnold, 68.), Konaté, Van Dijk, Gomez (Robertson, 68.) – Szoboszlai (Elliott, 69.), Mac Allister, C. Jones (Clark, 83.) – L. Díaz, Diogo Jota (Gakpo, 68.), Núnez. Vezetőedző: Jürgen Klopp
CHELSEA: Petrovics – Disasi, T. Silva, Badiashile, Chilwell (Gusto, a szünetben) – Caicedo, E. Fernández – Madueke (Mudrik, a szünetben), Gallagher (Nkunku, a szünetben), Sterling – Palmer (Casadei, 85.). Vezetőedző: Mauricio Pochettino
Gólszerző: Diogo Jota (23.), Bradley (39.), Szoboszlai (65.), L. Díaz (79.), ill. Nkunku (71.)

Az első húsz percet iszonyatosan megnyomta a Liverpool. A Chelsea lényegében ki sem tudott szabadulni a saját tizenhatosa előteréből, csak vergődött, mint madár a hálóban. A hazaiaktól Darwin Núnez volt különösen aktív, legalább négyszer lőtt kapura, és többször csak Petrovics kapusnak köszönhették a kékek, hogy megúszták gól nélkül.

Az a kérdés vetődött fel leginkább a nézőben, hogy meddig lehet ezt a nyomást kibírni. A választ Diogo Jota adta meg, aki remek egyéni megmozdulás végén a 23. percben megtörte a jeget. Két ember közé bátran beugorva szerzett előnyt, és 6 méterről lőtt a bal alsóba. 1–0

Némi szusszanás után újra nekiveselkedett a Liverpool, és egyre többször késztette hibára a Chelsea-t, amelynek momentuma sem volt. Amikor viszont megpróbált támadásba lendülni, rögtön megjárta, hiszen a 39. percben Bradley bántóan szabad területbe futhatott előre a jobb oldalon, és mivel már nem értek oda a védők, bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, és nagyon pontosan lőtte ki a jobb alsót. 2–0

A Chelsea sanyarú percei csak nem akartak fogyni, és úgy látszott, hogy a félidő előtt még egy gól kerül a kapujukba. A nagy kedvvel játszó Diogo Jotát ugyanis Badiashile felvágta a tizenhatoson belül, jöhetett a tizenegyes. A tizenegyest Darwin Núnez végezte el, csakhogy kihagyta, mert nagy erejű lövését a jobbra szálló kapus helyett a bal kapufa mentette.

A második félidőre hármat cserélt a Chelsea, a Liverpool pedig már nem volt olyan élénk, mint az elsőben. Legalábbis tíz percig, mert utána megint felpörgött a vörösök gépezete, és egyre-másra alakították ki a lehetőségeket az ellenfél kapuja előtt.

Különösen Bradley volt elemében, aki többször is üresen maradt a jobb oldalon, és a 65. percben egy ilyen elfutás után ívelt középre, ahol érkezett Szoboszlai Dominik, aki 7 méterről a kapu közepébe fejelt. 3–0

Sérülése óta először kezdett a Premier League-ben a magyar válogatott csapatkapitánya, és rögtön sikerült neki a gólszerzés.

A gól után Jürgen Klopp négyet is cserélt, Szoboszlait is lehozta a pályáról. Az átmeneti lazulást kihasználta a Chelsea, amely Nkunku parádés megmozdulása után szépített a 71. percben. 3–1

A hátralévő időben megrázta magát a Liverpool, és megint sorra dolgozta ki a helyzeteket. Núnez megint elért egy kapufát, a gól ezen a napon nem jött össze neki. Luis Díaznak viszont igen, mert a 79. percben Núnez bal oldali beadását a kapuba terelte. 4–1

A Liverpool rendkívül simán nyerte meg a rangadót, és akár több gólt is szerezhetett volna, mindenesetre az a fölény, amelyben játszott, elég riasztó lehet az ellenfelek szemében.

22. FORDULÓ
Manchester City–Burnley 3–1 (J. Álvarez 16., 22., Rodri 46., ill. Al Dakhil 90+3.)
Tottenham Hotspur–Brentford 3–2 (Udogie 48., B. Johnson 49., Richarlison 56., ill. Maupay 15., Toney 67.)

CSÜTÖRTÖK
20.30: West Ham United–Bournemouth
21.15: Wolverhampton–Manchester United (Tv: Spíler1)
KORÁBBAN
Nottingham Forest–Arsenal 1–2 (Awoniyi 89., ill. G. Jesus 65., Saka 72.)
Fulham–Everton 0–0
Luton Town–Brighton 4–0 (Adebayo 1., 42., 56., Ogbene 3.)
Crystal Palace–Sheffield United 3–2 (Eze 17., 27., Olise 67., ill. Brereton Díaz 1., McAtee 20.)
Aston Villa–Newcastle United 1–3 (Watkins 71., ill. F. Schär 32., 36., A. Moreno 52. – öngól)