PL: a hosszabbításban szerzett két góllal verte a Spurst a Wolverhampton

B. A.B. A.
2023.11.11. 15:37
Brennan Johnson korai gólja sokáig győzelmet ért a Tottenhamnek, végül még csak pontot sem (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójának nyitómérkőzésén a Tottenham ugyan már a harmadik percben vezetéshez jutott, a Wolverhampton a hosszabbításban két gólt szerezve fordított és 2–1-re megnyerte a találkozót.

A Tottenham szinte egy kezdőcsapatnyi hiányzóval látogatott a Wolverhampton otthonába. Destiny Udogie és Cristian Romero eltiltás miatt, míg James Maddison, Micky van de Ven, Richarlison, Manor Szolomon, Ivan Perisic sérülés miatt nem léphetett pályára.

Ange Postecoglou csapata azonban a hiányzók ellenére remekül kezdett. A harmadik percben egy szép akció végén Pedro Porro tette középre a labdát, az érkező Brennan Johnson pedig közelről a kapuba passzolt. 0–1

A mérkőzést ezt követően a Wolverhampton irányította, míg a vendégek kontratámadásokból próbálták növelni az előnyüket. Igazán veszélyes helyzetet azonban egyik csapat sem tudott kidolgozni. A hosszabbításban végül megvillant a hazai támadósor is. Matheus Cunha ugratta ki Pablo Sarabiát, aki ballal átvette, jobbal pedig a rövidbe vágta a labdát. 1–1

A mérkőzésnek itt még nem volt vége. A 97. percben a pálya közepén szabadrúgáshoz jutott a Wolves. Pablo Sarabia iramodott meg a jobb szélen, majd középre tette a labdát az érkező Mario Leminának. A gaboni támadó pedig becsúszva talált a hosszú sarokba, így a Wolverhampton 2–1-re nyert, azaz otthon tartotta a három pontot, míg a Tottenham tíz veretlen bajnoki után most zsinórban másodjára is kikapott.