PL: Szon-gól és -gólpassz, nyert, és élre állt a Tottenham

B. A.B. A.
2023.10.23. 22:57
Továbbra is pontosan céloz a Szon Hung Min–James Maddison duó (Fotó: Twitter/Sky Sports)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának záró mérkőzésén a Tottenham Szon Hung Min és James Maddison góljával 2–0-ra legyőzte a Fulhamet.

Esélyeshez méltóan kezdett a hazai Tottenham, Szon Hung Min már a harmadik percben veszélyeztette a Fulham kapuját, Bernd Leno azonban hárította a jobb alsó sarokba tartó labdát.

A 36. percben már semmi sem mentette meg a vendégeket. A Tottenham az ellenfél térfelének közepén szerzett labdát, Richarlison Szon Hung Minhez passzolt, aki egy csel után védhetetlenül a hálóba lőtt.1–0

Egy kis stat: A Tottenham új stadionjának 2019-es megnyitása óta Szonnak ez volt már az 50. gólja hazai pályán minden versenyt figyelembe véve. Ezen időszak alatt csak Mohamed Szalah és Harry Kane jutott el több találatig egy stadionban a PL játékosai közül.

Még a félidő vége előtt növelhette volna előnyét a Tottenham, de sem Destiny Udogie, sem Dejan Kulusevski lövése nem volt eredményes. Ellenben a második félidőben már jött az újabb hazai gól. Szon ezúttal az előkészítő szerepében jeleskedett, a befejező a nyáron érkező James Maddison volt.A két játékos között remek a kémia, amit mit sem igazol jobban, mint a közös dartsozós gólöröm.

A hajrában több gól már nem esett, a Tottenham továbbra is veretlen, és győzelmével ismét a tabella élére állt.2–0

Sheffield United–Manchester United 1–2
(McBurnie 34. – 11-esből, ill. McTominay 28., Dalot 77.)
Chelsea–Arsenal2–2(Palmer 15. – 11-esből, Mudrik 48., ill. Rice 77., Trossard 84.)
Liverpool–Everton 2–0(Szalah 75., 90+7. – az elsőt 11-esből)
AFC Bournemouth–Wolverhampton Wanderers 1–2(Solanke 17., ill. Cunha 47., Kalajdzic 87.)
Brentford–Burnley 3–0 (Wissa 25., Mbeumo 62., Ghoddos 87.)
Manchester City–Brighton & Hove Albion 2–1(L. Álvarez 7., Haaland 19., ill. Fati 73.)
Newcastle United–Crystal Palace 4–0(Murphy 4., Gordon 44., Longstaff 45+1., C. Wilson 66.)
Nottingham Forest–Luton Town 2–2(Wood 48., 76., ill. Ogbene 83., Adebayo 90+2.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Aston Villa–West Ham United 4–1(Douglas Luiz 30., 52. – a másodikat 11-esből, Watkins 74., Bailey 89., ill. Bowen 56.)

1. Tottenham 9 7 2 20–8 +12 23
2. Manchester City 9 7 2 19–7 +12 21
3. Arsenal 9 6 3 18–8 +10 21
4. Liverpool 9 6 2 1 20–9 +11 20
5. Aston Villa 9 6 1 2 23–13 +10 19
6. Newcastle 9 5 1 3 24–9 +15 16
7. Brighton & Hove Albion 9 5 1 3 22–18 +4 16
8. Manchester United 9 5 4 11–13 –2 15