Piros lap és tizenegyesgól is kellett a Pool Everton elleni sikeréhez

2023.10.21. 13:25
Szoboszlai Dominik aktívan futballozott első liverpooli derbijén (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában liverpooli derbit rendeztek. A Liverpool Szalah második félidei duplájával győzte le a 37. perctől emberhátrányban futballozó Evertont az Anfielden.

PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
LIVERPOOL–EVERTON 2–0 (0–0)
Liverpool
, Anfield, 50 201 néző. Vezette:Pawson.
LIVERPOOL:Alisson – Alexander-Arnold, Konaté (Matip, 67.), Van Dijk, Cimikasz (Núnez, 62.) –Szoboszlai,Mac Allister, Gravenberch (Elliott, 62.) – Szalah, Diogo Jota,L. Díaz (J. Gomez, 81.). Menedzser: Jürgen Klopp
EVERTON:Pickford – Ashley Young, Tarkowski, Branthwaite, Mikolenko (Chermiti, 88.) – J. Harrison (Keane, a szünetben), J. Garner,Onana (Danjuma, 80.), McNeil (Patterson, a szünetben) –Doucouré – Calvert-Lewin (Beto, 61.). Menedzser:Sean Dyche
Gólszerző: Szalah (75., 90+7. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva: Ashley Young (37.)

Nem történt földindulás a 243. (a bajnokságban a 209.) Mersey-parti derbin, a Szoboszlai Dominikot végig a soraiban tudó Liverpool legyőzte a gyakorlatilag értékelhetetlen teljesítményt nyújtó Evertont. Jóllehet, a vendégek a 37. perctől emberhátrányban játszottak – Ashley Young ekkor kapta meg a második, teljesen jogos sárga lapját –, ám tekintve, hogy addig sem mutattak semmit, kifejezetten hízelgő rájuk nézve, hogy végül a meccs kétharmadáig kihúzták kapott gól nélkül.

Az más kérdés, hogy végül tulajdonképpen maguknak köszönhették, hogy kapituláltak, a 74. percben ugyanis Michael Keane érthetetlen módon, nyújtott kézzel futott vissza a kapujához, Luis Diaz centerezésénél pedig óhatatlanul is szabálytalanul ért a labdába. Meglepő módon az egyértelmű tizenegyes helyett a bíró először szögletet ítélt, de miután a VAR-szobából leszóltak neki, korrigált, és megadta a büntetőt – amit Mohamed Szalah könyörtelenül értékesített.

Az egyiptomi aztán szinte a meccs utolsó mozzanataként, egy villámgyors kontrát lezárva duplázott, így az eredményt tekintve valóban simának tűnhet a Liverpool sikere, de az összképet tekintve tulajdonképpen mindenki szenvedett a pályán. Szoboszlai Dominiknak sem ez volt a legjobb meccse a „vörösöknél”, a magyar válogatott csapatkapitánya mindkét félidő végén egy-egy átlövéssel próbálkozott, mindkétszer a kapu fölé lőtt.

„Nagyon tetszett a meccs, egy derbit ugyanis mindig máshogy élünk meg. A kontráink és a tranzíciós játékunk jó volt, csak a gól hiányzott. A piros lap befolyásolta a meccset, és persze a tizenegyes is – egyértelműen jogos volt. Elismerem, Ibrahima Konatét is kiállíthatták volna tőlünk, ezért gyorsan le is kaptam a pályáról”– foglalta össze a mérkőzést kifejezetten őszintén a Liverpool menedzsere, Jürgen Kloppa BBC-nek.

A Pool csapatkapitánya, Virgil van Dijk pedig a TNT Sportsnak értékelt a derbit követően: „Szalah egy olyan pillanatban lépett elő, amikor nagy szükségünk volt rá, ugyanis korábban ki-kimaradoztak a tizenegyeseink. A konzisztencia a legnehezebb a futballban, de úgy érzem, jó irányba haladunk.”

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
AFC Bournemouth–Wolverhampton Wanderers 1–2 (Solanke 17., ill. Cunha 47., Kalajdzic 87.)
Kiállítva: Cook (54., Bournemouth)
Brentford–Burnley 3–0 (Wissa 25., Mbeumo 62., Ghoddos 87.)
Kiállítva: Roberts (78., Burnley)
Manchester City–Brighton & Hove Albion 2–1 (L. Álvarez 7., Haaland 19., ill. Fati 73.)
Kiállítva: Akanji (90+6., Man. City)
Newcastle United–Crystal Palace 4–0 (Murphy 4., Gordon 44., Longstaff 45+1., C. Wilson 66.)
Nottingham Forest–Luton Town 2–2 (Wood 48., 76., ill. Ogbene 83., Adebayo 90+2.)

Chelsea–Arsenal 2–2 (Palmer 15. – 11-esből, Mudrik 48., ill. Rice 77., Trossard 84.)
Sheffield United–Manchester United 1–2 (McBurnie 34. – 11-esből, ill. McTominay 28., Dalot 77.)

VASÁRNAP
17.30: Aston Villa–West Ham United (Tv: Spíler1)

20. Sheffield United 9 1 8 7–24 –17 1
Nehezen ugyan, de behúzta a derbit a Pool (Fotó: AFP)

Piros lapok: 0–1

90+10. perc: Vége a mérkőzésnek, a Liverpool két góllal megnyerte a Mersey-parti derbit!

90+7. perc: GÓL! ELDŐLT A MECCS!Núnez vezette a kontrát, melynek végén szépen kiszolgálta Szalahot, aki 11 méterről ballal a kapu bal oldalába lőtt! 2–0

90+6. perc: Szoboszlai tört be a tizenhatoson belülre, de 15 méterről fölé lőtt.

90+2. perc: Jota bombázott hét 7 méterről az oldalhálóba.

90. perc: Kilenc percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Elliott bombázott kapura a tizenhatoson kívülről, Pickford a léc alól tolta ki a labdát!

88. perc: Mikolenko jött le,Chermiti állt be.

87. perc: Núnez beadása után Branthwaite fejelt a saját kapuja mellé.

82. perc: Szoboszlai szöglete után Jota fejelt Pickford kezébe.

81. perc: A másik oldalon Díazt váltotta Gomez.

80. perc: Az Evertonnál Onana helyénDanjuma.

Szalah értékesítette a tizenegyest (Fotó: AFP)

75. perc: GÓL! VEZET A POOL! Szalah állt oda a labda mögé, és magabiztosan a kapu bal oldalába bombázott! 1–0

74. perc: EZ VISZONT MÁR BÜNTETŐ! Díaz lőtt be egy labdát oldalról, elakadt Keane karjában, és Pawson a VAR segítségével végül megítélte a tizenegyest!

71. perc: Díaz esett el Patterson becsúszásánál, de nincs tizenegyes.

67. perc: Klopp le is hozta Konatét, mielőtt tényleg piros lapot kap, Matipot küldte be a hazaiak mestere.

66. perc: Dyche-ot figyelmeztette a játékvezető a kispadon.

65. perc: Núnez lövését fogta Pickford.

64. perc: Konaté állította meg a kontrázni készülő Betót, de megússza a második sárgát, pedig nála is könnyedén villanhatott volna a piros lap.

62. perc: Cimikasz és Gravenberch helyére állt be Núnez és Elliott a hazaiaknál.

61. perc:Calvert-Lewin helyénBeto a vendégeknél.

A Pool egyelőre nem tud mit kezdeni az Everton védelmével.

57. perc: Onana esett át az alapvonal mögötti reklámtáblán, de nincs komoly baja a játékosnak.

50. perc: Konaté állította meg Onanát, sárga lap.

46. perc:Kettős vendégcsere. Harrison és McNeil nem jött ki a szünet után, Keane és Patterson folytatja helyettük.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Ashley Young már az első félidőben a kiállítás sorsára jutott (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 0–1

45+3. perc: Vége az első félidőnek! Egyelőre nincs gól, csak piros lap.

45+2. perc: Szoboszlai lőtt nem sokkal fölé 25 méterről.

45. perc: Két perc a ráadás.

41. perc:McNeil is távolról lőtt, és ez sem sokkal ment fölé. Igaz, ehhez egy védő hozzáért.

40. perc: Alexander-Arnold szépen lőtt kapura messziről, és úgy fél méterrel szállt fölé a labda.

37. perc: KIÁLLÍTÁS! Ashley Young rúgta fel a tizenhatos előtt Díazt, amiért jogosan megkapta a második sárga lapját! Emberhátrányban az Everton!

34. perc: Mac Allister tűzte rá távolról, a középre lőtt labda először kijött Pickfordról, de másodjára fogta a kapus.

32. perc: Tarkowski pakolt oda Gravenberchnek, újabb sárga lap.

27. perc: Szalah tekert fölé 15 méterről.

Tartja magát az Everton (Fotó: AFP)

23. perc: 20 méterről, nagyon jó helyről végezhetett el szabadrúgást Alexander-Arnold, de a sorfalba lőtte a labdát.

18. perc: Ashley Young rúgta fel Díazt, villant az első sárga.

13. perc: Szoboszlai vezette a hazai kontrát, remekül passzolt Díaznak, akinek a lövésébe remekül lépett bele Young, így a kapu fölé pördült a labda!

4. perc: Szoboszlai nagyon finom mozdulattal hozta helyzetbe Szalahot, aki viszont eltörte a labdát, így nem a kapu irányába szállt a labda. Igaz, lesen is volt az egyiptomi támadó.

A Liverpool tiszta pirosban, az Everton kék felsőben és fehér nadrágban, illetve sportszárban játszik.

1. perc: Harrison beadása után Calvert-Lewin fejelt Alisson ölébe.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a vendégek indították útjára a labdát!

Egyperces gyászszünet előzte meg a mérkőzést. Az Izraelben és Gázában elhunyt ártatlan áldozataira emlékeztek meg a stadionban.

A kezdő sípszó előtt még mindenki vidám volt. Virgil van Dijk (balról), James Tarkowski és Craig Pawson játékvezető is (Fotó: AFP)

Szoboszlai Dominik az első perctől ott lesz a pályán első liverpooli derbijén. A magyar válogatott játékost különkamera követimajd.

Ez a 243. liverpooli derbi. Az örökmérleg: 98 Pool-siker, 67 Everton-győzelem és 77 döntetlen. A mostani vendégek egyébként 1999 óta egyszer, 2021 februárjában nyertek az Anfielden.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Mersey-parti derbi, tehát a Liverpool–Everton mérkőzés a Premier League-ben!