Man. City: Guardiola szerint a klub megdöntheti az átigazolási rekordot

Vágólapra másolva!
2021.04.05. 19:21
null
Guardiola nemrég még elképzelhetetlennek tartotta a 100 millió fölötti igazolást (Fotó: AFP)
Pep Guardiola menedzser szerint a Manchester City megdöntheti a klub átigazolási rekordját, és akár 100 millió font (42.5 milliárd forint) feletti összeget is áldozhat egy labdarúgóra – számolt be róla a távirati iroda.

Egyre erősebbek a találgatások, melyek szerint a sportág legnagyobb ígéretei között számontartott Erling Haaland elhagyhatja a Borussia Dortmundot, a manchesteri gárda katalán trénere pedig éppen a két alakulat keddi Bajnokok Ligája-negyeddöntője előtt nyilatkozott.

Vasárnap Sebastian Kehl, a Dortmund játékoskeretért felelős csapatfőnöke leszögezte: mindent el fognak követni azért, hogy megtartsák a mostani idényben 33 gólnál tartó húszéves játékost, akit kontraktusa 2024 nyaráig köt a Borussiához. Az argentin Sergio Agüero az idény végén távozik Manchesterből, s brit médiumok az együttes Haaland iránti élénk érdeklődéséről számoltak be.

Noha a City a legtöbbet költő európai klubok közé emelkedett az elmúlt évtizedben, az eddigi legmagasabb összeg, amit játékosért kiadott, a Rúben Diasért a Benficának szeptemberben kifizetett 64 millió font volt. Guardiola múlt héten még lehetetlennek nevezett egy csúcsdöntő adásvételt, hétfőn viszont már úgy fogalmazott: elképzelhető egy 100 millió fontos igazolás.

„Régebben a klubnak volt egy elhatározása, hogy nem fizet 100 millió fontot megközelítő vagy meghaladó összeget egyetlen futballistáért. Talán a jövőben valami történni fog ezzel kapcsolatban, amennyiben elhatározás születik, hogy a vezetés szeretné fejleszteni a csapatot a következő öt-tíz évre” – mondta Guardiola.

Sajtóinformációk szerint a Dortmund 180 millió euróban szabhatja meg Haaland értékét.

(MTI)

Legfrissebb hírek

„Be kellett volna gyűjtenünk a három pontot” – Amorim a Bournemouth elleni 4–4 után

Angol labdarúgás
4 órája

Nyolc gól az Old Traffordon: pazar meccset látott, de nem örülhetett győzelemnek a MU-tábor

Angol labdarúgás
14 órája

Tottenham: fogy a levegő Thomas Frank körül, Xavi lehet az utód – sajtóhír

Angol labdarúgás
23 órája

Szoboszlai Dominik miatt aggódik a Liverpool

Angol labdarúgás
Tegnap, 10:18

Haaland duplázott, a City magabiztosan nyert; folytatódott az Aston Villa győzelmi sorozata

Angol labdarúgás
2025.12.14. 19:30

Az Arsenal két öngóllal győzte le a Wolverhamptont

Angol labdarúgás
2025.12.13. 23:00

Ekitiké duplázott, a Liverpool hazai pályán legyőzte a Brightont

Angol labdarúgás
2025.12.13. 18:00

Palmer sérülten is gólt szerzett, otthon nyert a Chelsea

Angol labdarúgás
2025.12.13. 17:54
Ezek is érdekelhetik