PL: a Manchester City igazgatója az NFL-be szerződik

2018.08.24. 16:36
Elhagyja a Manchester Cityt és az NFL-ben szereplő Carolina Panthers elnöke lesz Tom Glick, a Premier League bajnokának ügyvezető igazgatója.

Az amerikai sportvezető karrierje első 14 évében baseballcsapatokat irányított, 2006-ban az NBA-ben szereplő New Jersey Nets (ma már Brooklyn Nets) marketingigazgatója lett, majd két évvel később Angliába költözött, s a Derby County futballcsapatának igazgatójává nevezték ki.

2012-ben került a City Football Grouphoz, amelynél a Manchester City mellett az amerikai New York City FC, az ausztrál Melbourne City FC és a japán Jokohama F. Marinos munkáját hangolta össze. Ő lett az első amerikai, aki ügyvezető elnök lett a Premier League-ben.

A Carolina Panthers az idén tulajdonosváltáson esett át, Jerry Richardson helyett már David Tepperé a klub, s az új tulaj új vezetőséget alakít ki, élén a Citytől távozó Glickkel.

Legfrissebb hírek

Newcastle–Liverpool, Man. City–Bournemouth a Premier League augusztusi rajtján

Angol labdarúgás
2026.06.19. 11:08

Premier League: egy hónappal a feljutás után lemondott az Ipswich Town vezetőedzője

Angol labdarúgás
2026.06.11. 13:29

Premier League: Szoboszlaié az idény legszebb gólja a Liverpoolnál

Angol labdarúgás
2026.06.06. 13:53

Spirit of Shankly: a szurkolói elköteleződés egy életre szól a Liverpoolnál

Képes Sport
2026.06.06. 10:19

Andoni Iraola: Kiváltság és felelősség a Liverpoolnál dolgozni

Angol labdarúgás
2026.06.06. 08:39

„Utcahosszal mindenki előtt” – így látták Szoboszlai idényét a drukkerek

Angol labdarúgás
2026.06.04. 15:43

Távozott a Fulham vezetőedzője – hivatalos

Angol labdarúgás
2026.06.02. 17:52

Megegyezés született az új vezetőedzőről a Liverpoolnál – sajtóhír

Angol labdarúgás
2026.06.02. 12:25
Ezek is érdekelhetik