PL: ennél jobban szándékosan se alázhatták volna meg Pellegrinit

2016.05.09. 15:15
A Manchester City vasárnap 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán az Arsenal ellen, ez volt a menedzseri székből búcsúzó Manuel Pellegrini utolsó mérkőzése otthoni környezetben.

Ez nem igazán hatotta meg a Manchester City szurkolóit, hiszen a stadion háromnegyede hazament a lefújást követően, csak kevesen maradtak ott a chilei menedzser hivatalos búcsúztatásán. a stadion háromnegyede hazament a lefújást követően, csak kevesen maradtak ott a chilei menedzser hivatalos búcsúztatásán.

A hangulat nem a legjobb klubnál, mióta bejelentették Pellegrini távozását és Pep Guardiola nyári érkezését. Attól a pillanattól kezdve fokozatosan romlott a csapat teljesítménye és a szezon vége sem alakul fényesen. A BL-elődöntő papíron szép eredmény, a Real Madrid elleni kiesés benne volt a pakliban, de a mutatott játékot már nehezen nyelték le a szurkolók.

Mostanra pedig a 2016–2017-es szezonbeli BL-szereplés is veszélybe került.

Mindezek ellenére talán nem ezt érdemelné az a menedzser, aki összesen három trófeát, angol bajnoki címet nyert a csapattal és a klub történetének legjobb Bajnokok Ligája-szereplését érte el néhány nappal ezelőtt.

Ennyien maradtak... (Forrás: Twitter)
Ennyien maradtak... (Forrás: Twitter)

De a legkellemetlenebb rész csak most jön. Miközben Pellegrinit búcsúztatták a kevés stadionban maradt néző szeme láttára, a kivetítőn elindult egy szép pillanatokat felidéző összeállítás. Ebben azt kérdezték Pellegrinitől, hogy a Manchester City rendelkezik-e a legjobb szurkolótáborral Angliában. A mester válasza „Természetesen, igen!” volt a korábbi interjúban.

Mindeközben a pályán lehajtott fejjel nézett maga elé...

(a jelenet 03:56-tól)

Összehasonlításképp: így búcsúztatták a szurkolók Pellegrinit előző klubjánál, a Málagánál.

Legfrissebb hírek

Súlyosabb büntetésre számíthatnak a diszkriminatív játékosok a PL-ben

Angol labdarúgás
20 órája

Francia válogatott védőt igazolt a Chelsea – hivatalos

Angol labdarúgás
Tegnap, 12:21

Elege lett a sztárok eladásából, távozik a Newcastle edzője – sajtóhír

Angol labdarúgás
Tegnap, 10:33

Véget ért a Guardiola-éra, jön az Enzók kora?

Angol labdarúgás
2026.07.28. 19:55

A Brentford bemutatta a Kingsman című film ihlette új mezét – videó

Angol labdarúgás
2026.07.28. 17:39

„Rövid rehabilitációs időszak” vár a megműtött Rodrira

Angol labdarúgás
2026.07.28. 17:22

A PSG francia válogatott szélsője megállapodott a Liverpoollal – sajtóhír

Angol labdarúgás
2026.07.28. 17:16

Új szerződést írt alá a Manchester Cityvel Josko Gvardiol – hivatalos

Angol labdarúgás
2026.07.28. 14:48