Döntetlennel búcsúzott Pellegrini a City közönségétől

2016.05.08. 16:53
Négygólos döntetlen az Arsenal manchesteri vendégjátékán. (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 37. fordulójában 2–2-es döntetlent játszott a Manchester City és az Arsenal. Manuel Pellegrini csapata ezzel veszélybe került, hiszen lehet, hogy még az első négyben sem végez a gárda, így lemarad a Bajnokok Ligájáról. Danny Welbeck megsérült.

Jobban kezdte a mérkőzést a manchesteri csapat, már a találkozó első perceiben magához ragadta a kezdeményezést. A 8. percben Sergio Agüero lapos lövésével megszerezte a vezetést (1–0), majd néhány perccel később Clichy majdnem öngólt fejelt, de végül szöglet következett. Szerencsétlenség a szerencsében, hogy a sarokrúgás után Olivier Giroud fejese révén ismét egyenlő volt az állás (1–1).

A 25. percben Welbecket kellett lecserélni, aki pár perccel korábban Sagnával ütközött. Az angol támadó a jobb térdét fájlalta, kérdés, hogy mennyire súlyos a sérülése – nem zárható ki, hogy az Eb-szereplése is veszélyben lehet.

Az 52. percben ismét megszerezte a vezetést a City, Kevin De Bruyne szlalomozott a vendégvédők gyűrűjében, majd 18 méterről laposan kilőtte a jobb alsó sarkot (2–1). Cech hiába vetődött, már nem érte el a labdát. A 68. percben Alexis Sánchez egy remek kényszerítő után a másik irányba vetődő Hart mellett 16 méterről a kapuba lőve egyenlített (2–2).

Összességében igazságos eredmény született, egyik fél sem tudott a másik fölé nőni. Hiába volt több lövése a Citynek, kapura tartó labdák alig akadtak. Az eredmény azt jelenti, hogy Manuel Pellegrini döntetlennel búcsúzott az Etihad Stadion közönségétől.

A csapat sorsa immár a városi rivális Manchester United kezében van, hiszen ha Louis van Gaal gárdája megnyeri a soron következő összes mérkőzését, akkor a City jövőre csak az Európa-ligában indulhat.

Az Arsenalnak még van esélye, hogy második legyen a Premier League-ben, amire legutóbb 11 éve volt példa. A Wenger-csapat kilenc bajnoki találkozó óta veretlen. A Pellegrini-éra alatt a City 11 tétmérkőzést játszott az Arsenallal: 1 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség.

Liverpool–Watford

Bogdán Ádám február óta első alkalommal került be a Liverpool keretébe (Ward sérülése miatt jutott a lehetőséghez), de a kaput így is Mignolet védte – hiba nélkül.

Az El-ben döntős liverpooliak az első félidőben Allen góljával szereztek vezetést, a másodikban pedig Firmino távoli lökete akadt be, így 2–0-ra nyertek a Watford ellen.

PREMIER LEAGUE

37. FORDULÓ
Manchester City–Arsenal 2–2 (Agüero 8., De Bruyne 52., ill. Giroud 10., A. Sánchez 68.)

Liverpool–Watford 2–0 (Allen 35., Firmino 76.)