PL: 11 perces mesterhármas; a Benteke-vonat elütötte a Spurst

2015.04.11. 17:59
Benteke fejese döntött, 2008 után újra legyőzte a Spurst a Villa (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában az Aston Villa Christian Benteke találatával 1–0-ra legyőzte a Tottenhamet, míg a Southampton és a Leicester City is nyert, a Crystal Palace támadója, Yannick Bolasie történelmet írt.

Londoni hullámvasút – a Tottenham tapad az élbolyra, mégis erős túlzás lenne kijelenteni, hogy minden rendben Mauricio Pochettino együttesénél. A Spurs az előző fordulóban ikszelt a Burnleyvel, és bár a Leicester Cityt egy hét gólt hozó találkozón legyűrte, előtte sima vereséget szenvedett a Manchester Unitedtől.

Szombat délután a bukdácsoló, három bajnoki óta nyeretlen Aston Villával nézett szembe a Tottenham, és meglepetésre az első félidőt hátránnyal zárta.

A Villa elleni előző öt bajnokiján győzelmet ünneplő Spurs Christian Benteke fejesét követően került hátrányba a 35. percben. A belga csatár egészen elképesztő formában futballozik, utóbbi hat Premier League-mérkőzésén összesen nyolcszor zörgette meg a hálót.

Ahogy az várható volt, a folytatásban támadott a Tottenham, és szép számmal voltak is helyzetei a hazaiaknak, a hőn áhított gól azonban nem jött.

A végén a második sárgáját begyűjtő Carlos Sánchez kiállt, ez azonban már nem változtatott semmin, maradt a 0–1, így a korábban a Spurst irányító Tim Sherwood csapata 2008 szeptembere után újra győzelmet ünnepelhetett a Tottenham ellen.

A West Bromwich és a West Ham nem váratta meg közönségét, a WBA a nyolcadik, míg a WHU a hetedik percben zörgette meg először a hálót.

A korai előny egyik együttesnek sem tett jót, a Stoke City a hosszabbításban szerzett találatával egy pontot, a sereghajtó Leicester pedig három pontot hozott el idegenből.

A kiesés elől menekülő Hull City jól tartotta magát Southamptonban, ám a szünetet követően elvérezett, miután James Ward-Prowse értékesítette a hazaiak büntetőjét, majd Graziano Pelle megduplázta együttese előnyét.

Ilyen még nem volt, Bolasie mesterhármasig jutott (Fotó: Reuters)

A Crystal Palace a második félidőre tartogatta az izgalmakat, és a fordulás után azonnal megsorozta a Sunderlandet. A legutóbbi hat bajnokin hatszor betaláló Glenn Murray nyitotta meg a gólcsapot, majd jött Yannick Bolasie…

A támadónak mindössze 11 percre volt szüksége a mesterhármashoz, ezzel történelmet írt. Egyetlen játékos sem volt eddig képes a Crystal Palace mezében három gólt szerezni egy Premier League-találkozón.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Southampton–Hull City 2–0 (Ward-Prowse 56. – 11-esből, Pelle 81.)
Sunderland–Crystal Palace 1–4 (Wickham 90., ill. Murray 48., Bolasie 51., 53., 62.)
Tottenham Hotspur–Aston Villa 0–1 (Benteke 35.)
West Bromwich–Leicester City 2–3 (Fletcher 8., Gardner 26., ill. Nugent 20., Huth 80., Vardy 92.)
West Ham United–Stoke City 1–1 (Cresswell 7., ill. Arnautovic 95.)