A Chelsea gálázott; cserés MU-siker, minimalista játékkal

2015.01.17. 15:55
Oscar már 50 másodperc után beköszönt (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában a Manchester United két cserejátékos találatával nyert a QPR otthonában, a Chelsea gálázott a Swansea vendégeként, a Crystal Palace-t pedig a kétgólos hátrány sem zavarta meg a győzelemben.
SWANSEA–CHELSEA

Parádésan indult a mérkőzés a Chelsea számára, hiszen Sigurdsson rossz passzára Oscar csapott le, és 50 másodpercnyi játék után 20 méterről jobb alsóba lőtt (0–1). Ez már a Chelsea második szezonbeli bajnoki gólja volt, amelyet a meccs első percében szerzett.

Sigurdsson pillanatokkal később javíthatta volna hibáját, de 28 méteres lövése a jobb oldali kapufa és a léc találkozását találta el. Ezekben a percekben még kicsit fölényben is voltak a hazaiak, de ez az állapot nem tartott sokáig.

A 20. perc után beindult a Chelsea-henger, előbb egy gyönyörű tiki-taka után Fabregas passzát értékesítette a teljesen üresen hagyott Diego Costa (0–2). Fabregas már a 15. gólpasszát adta, ő az első, aki két idényben is eljutott eddig a határig.

Willian egy tetszetős akció végén még a bal oldali kapufát lőtte szét, de a 35. percben megszületett az újabb vendégtalálat: ismét gólpasszt adott a Swansea-védelem, ezt pedig Diego Costa használta ki közelről (0–3). Diego Costa 107 percnyi Swansea elleni játék során már ötödször volt eredményes!

Sőt! Egy perccel később már néggyel vezettek a londoni „kékek”, Diego Costa ezúttal előkészítőként jeleskedett, Oscar pedig futtából a bal felső sarokba tekert (0–4).

A játékrész hajrájában meglehetett volna az ötödik is, de Fabregas indítása után a felezővonaltól kiugró Costa hiába vitte el a labdát a kapus mellett, kisodródott, visszatett labdáját pedig Willian a lécre vágta.

A fordulást követően Oscar parádés lövéssel került közel a mesterhármashoz, de próbálkozása kevéssel elkerülte a kapu jobb oldalát. Az ötödik Chelsea-gólt így sem úszta meg a Swansea, Ivanovics jobb oldali beadása után Schürrle terelte közelről a kapuba a labdát (0–5).

Swansea–Chelsea 0–5

Swansea City 0-5 Chelsea ( All Goals and Full... by SportPlusTV

QPR–MANCHESTER UNITED

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Eddig utoljára a Peter Schmeichel – Paul Parker, Steve Bruce, Gary Pallister, Clayton Blackmore – Neil Webb, Paul Ince, Mike Phelan (Ryan Giggs, a szünetben), Lee Sharpe – Brian McClair, Mark Hughes-féle Manchester United kapott ki a QPR-tól (az viszont nagyon), még 1992-ben, így aztán érthetően fűtötte a bizonyítási vágy a londoniakat.

Nem tudjuk, hogyan csinálták, de a Loftus Roadon jó 16 ezer hazai szurkoló is csodálatos hangulatot teremtett, és ebben a légkörben kedvenceik egyszerűen nem tehették meg, hogy nem játszanak teljes odaadással. A szurkolóknak egyébként is tanulságos volt az első harminc perc, mert egyrészt megtudhattuk, miért akarja lecserélni Louis van Gaal majdnem teljes védelmét (azért nem kellene tízpercenként ziccerig engedni „egy" QPR-t), másrészt kiderült az angol futballt korábban nem követőknek, hogy miért akarja annyira a Real Madrid David De Geát (mert a spanyol bravúrokkal dolgozta le védelme bakijait, különösen Charlie Austin bombájánál tornászva nagyot).

A legnagyobb helyzet az első félidőben így is az MU-é volt, de Juan Mata passza után Falcao egy zseniális labdalevételt követően gyatrán lőtt kapura az ötös elől.

Falcao második ziccerénél viszont már igazán nagyot kellett védenie Robert Greennek – aztán a szünetben Matát felváltó Marouane Fellaini akkora gólt vágott, mint liverpooli szép napjaiban. 0–1!

A belga középpályás mellett beállt a fiatal támadó, James Wilson is, aki a védő Jonny Evanst váltotta, azaz Van Gaal bátran belenyúlt a mérkőzésbe. Jól tette: az egyre fantáziátlanabbul támadó Queens Park semmilyen gólveszélyt nem jelentett a hajrában, sőt, a másik csereember, James Wilson is betalált (0 –2), így minimalista stílusban futballozva is három pontot szereztek a „vörös ördögök”.

Tavaly ilyenkor 22 forduló után 37 ponttal a hetedik helyen állt a Manchester United, amely most a negyedik pozícióban található 40 ponttal, a fejlődés vitathatatlan.

QPR–Manchester United 0–2

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN

Jermain Defoe pályafutása során első alkalommal nem debütált góllal új együttesében – ez sikerült neki a West Ham, a Bournemouth, a Spurs, a Portsmouth és a Toronto színeiben is –, új klubja, a Sunderland pedig vereséget szenvedett a mérkőzés elején és végén eredményes Tottenhamtől (2–1). Pedig a vendégek részéről Sebastian Larsson megszerezte 11. szabadrúgásgólját, így már csak Beckham (15), Zola és Henry (12-12) előzi meg.

A Crystal Palace tovább menetel Alan Pardew-val, harmadik meccsét is megnyerte. Az együttes a Tottenham ellen 0–1-ről nyert, most pedig negyedóra után kétgólos hátrányba került a Burnley otthonában, de innen is tudott fordítani – a klub PL-történetében először (2–3).

A Liverpool kétgólos sikert aratott, így sorozatban harmadszor nyert, és nyolc összecsapás óta nem talált legyőzőre, a Stoke pedig Krkic góljával szerezte meg a három pontot.

PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Aston Villa–Liverpool 0–2
(Borini 25., Lambert 79.)
Burnley–Crystal Palace 2–3 (Mee 13., Ings 15., ill. Gayle 28., 88., Puncheon 48.)
Leicester City–Stoke City 0–1 (Krkic 63.)
Queens Park Rangers–Manchester United 0–2 (Fellaini 58., J. Wilson 94.)
Swansea City–Chelsea 0–5 (Oscar 1., 36., Diego Costa 20., 35., Schürrle 80.)
Tottenham–Sunderland 2–1 (Vertonghen 3., Eriksen 88., ill. Larsson 31.)
Newcastle United–Southampton 1–2 (Gouffran 29., ill. Elia 14., 62.)