Hiába Falcao gólja és az emberfór, megszakadt az MU sorozata

2014.12.20. 15:53
Radamel Falcao kezdőként kapott lehetőséget és gólt is szerzett a Manchester United színeiben az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójában, az MU azonban nem tudott nyerni a 66. percben megfogyatkozó Aston Villa otthonában. 1985 után ismét a top négyben karácsonyozik a West Ham, november eleje óta először nyert a Southampton.
Falcao fejes gólja csak egy pontot ért a manchesterieknek (Fotó: Action Images)

A „vörös ördögök” egymás után hat győzelmet aratva a harmadik helyen állnak a tabellán, a két csapat közelmúltbeli találkozásai pedig szintén nem tartogattak sok jót a birminghamiek számára, sorozatban hétszer nyertek a manchesteriek.

Két hónap után ismét a kezdőcsapatban kapott helyett Falcao, és ha már megkapta a lehetőséget, élt is vele. Na, de ne rohanjunk ennyire előre.

Az első negyedórában csupán Van Persie gyenge pörgetése okozott átmeneti riadalmat, azt követően azonban felpörögtek az események, előbb a holland kapáslövését kellett Guzannak védenie, majd a túloldalon Benteke megszerezte a vezető gólt: Delph szabadrúgása után kihasználta, hogy Evans nem támadta meg, és a jobb felsőbe tekert (1–0).

A Rooneyt, Matát, Valenciát, Youngot, Van Persie-t és Falcaót is bevető vendégekből hiányzott az átütő erő, Falcao gyengécske pörgetését leszámítva csak Young próbálkozásai hordoztak magukban veszélyt.

A fordulást követően azonban alaposan megváltozott a játék képe, Van Gaal Blackett beállításával próbálta stabilizálni a védelmet, és bár Benteke fejesénél De Geának bravúrt kellett bemutatnia, ezt követően a vendégek vették át az irányítást.

Az 51. percben Van Persie rövid felsőbe tartó lövésénél, majd Mata 14 méteres próbálkozásánál Guzan még védett, két perccel később viszont már nem tudott hárítani a hazaiak kapusa: Young bal oldali beadása után Falcao a jobb felsőbe fejelt (1–1). A kolumbiai csatár a legutóbbi két meccsen, amikor kezdőként lépett pályára, egyaránt betalált.

Nem sokkal később Van Persie ollózása kerülte el a kaput, majd a csereként beálló Di María egyéni show-ja következett, kevés eredménnyel. Közben ugyanakkor megfogyatkozott a Villa, Agbonlahor csúnyán elkésve rúgta szét Youngot, jött is a piros egyből.

Az emberelőnyben azonban nem jöttek futószalagon a vendéglehetőségek, a szögletek és a beadások csak elvétve okoztak riadalmat, míg a túloldalon tíz emberrel is akadtak helyzetek, de vagy blokkoltak a védők, vagy fölé szállt a távoli Bacuna-bomba.

A manchesteriek végül nem tudták begyötörni az újabb gólt, így sorozatban hat siker és hét, Villa elleni győzelem után megszakadtak a szériák.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A fordulót a negyedik helyen kezdőWest Ham Unitedúgyfogadta a sereghajtóLeicester Cityt, hogy tudta, ha nyer, 1985 óta először karácsonyozik a legjobb négyben. A cél érdekében Andy Carroll már a 24. percben előnyhöz juttatta csapatát. Az angol támadó 2013 áprilisa óta először talált be lábbal, azóta csak fejjel volt eredményes. Az 56. percben Stewart Downing is eredményes volt, 2–0-ra nyert a West Ham, és egy pontra feljött a botló Manchester Unitedre.

A szezont remekül kezdő, ám az elmúlt időszakban gyengélkedő (november 8. óta nyeretlen) SouthamptonaMuhamed Besiccsel felállóEvertontfogadta. A 38. percben Romelu Lukaku a saját kapujába bólintotta a labdát – érdekes, ebben a párosításban egymás után már a harmadik öngól született.A 65. percben Graziano Pelle, a 82. percben pedig Josida Maja is betalált, így a „szentek" rossz sorozata megszakadt, és megtartották az ötödik helyüket a tabellán.

AWest Bromwich Albiona 20. percre Stéphane Sessegnon gólpasszai után már kétgólos előnyben volt, ám Charlie Austin mesterhármasával fordított és 3–2-re nyert a QPR.

ATottenhamaBurnleytfogadta, a Spurs a 21. percben előnybe került, de a vendégek hamar egyenlítettek. A szünetre már hazai előnnyel vonultak a felek, míg a második játékrészben nem esett gól. AHull City–Swanseaösszecsapás hamar eldőlt, a 15. percben Ki Szung Jong talált be, ezzel nyertek a vendégek.

PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ

Aston Villa–Manchester United 1–1 (Benteke 18., ill. Falcao 53.)
Hull City–Swansea City 0–1 (Ki Szung Jong 15.)
Queens Park Rangers–West Bromwich Albion 3–2 (Austin 24. – 11-esből, 48., 87., ill. Lescott 10., Varela 20.)
Southampton–Everton 3–0 (Lukaku 38. – öngól, Pelle 65., Josida 82.)
Tottenham Hotspur–Burnley 2–1 (Kane 21., Lamela 35., ill. Barnes 27.)
West Ham United–Leicester City 2–0 (A. Carroll 24., Downing 56.)