PL: Németország a példa; ki a gyenge légiósokkal!

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.10.01. 13:25
null
Az angol vezetők célja, hogy a Raheem Sterlinghez (középen) vagy John Stoneshoz (jobbra) hasonló tehetségek rendszeres játéklehetőséget kapjanak (Fotó: Action Images)
Sir Trevor Brooking, az angol Labdarúgó-szövetség (FA) volt fejlesztési igazgatója szerint támogatandó az FA-elnök Greg Dyke terve, mellyel az Európai Unión kívüli légiósok számát korlátoznák az angol futballban.

Dyke azt szeretné elérni, hogy az EU-n kívüli légiósok számát ötven százalékkal tudják csökkenteni, így nagyobb szerepet kaphatnának a fiatal angol játékosok.

„Sokat beszéltek a B-csapatok bevezetéséről is, de nem volt pozitív a visszhang, és szerintem nehéz lenne a gyakorlatba átültetni az ötletet. Az EU-n kívüli játékosok számának csökkentése azonban mindenképpen támogatandó. Sok-sok futballista jön, aki nem üti meg a mércét, és vagy egy gyengébb Premier League-csapatban, vagy a Championshipben keres játéklehetőséget. Ez aztán mindenkit frusztrál: tisztában vagyunk vele, hogy egy fiatal angol labdarúgó jobb teljesítményt nyújthatna” – vélekedett Brooking.

„A legnagyobb előttünk álló kihívás a kevés rendszeres játéklehetőséget kapó angol játékosok problémája. Most mintegy harminc százalék a rendszeresen játszó angolok aránya, szeretnénk ezt Németországhoz hasonlóan ötvenöt-hatvan százalékra emelni” – tette hozzá.

Legfrissebb hírek

Newcastle–Liverpool, Man. City–Bournemouth a Premier League augusztusi rajtján

Angol labdarúgás
2026.06.19. 11:08

Premier League: egy hónappal a feljutás után lemondott az Ipswich Town vezetőedzője

Angol labdarúgás
2026.06.11. 13:29

Premier League: Szoboszlaié az idény legszebb gólja a Liverpoolnál

Angol labdarúgás
2026.06.06. 13:53

Spirit of Shankly: a szurkolói elköteleződés egy életre szól a Liverpoolnál

Képes Sport
2026.06.06. 10:19

Andoni Iraola: Kiváltság és felelősség a Liverpoolnál dolgozni

Angol labdarúgás
2026.06.06. 08:39

„Utcahosszal mindenki előtt” – így látták Szoboszlai idényét a drukkerek

Angol labdarúgás
2026.06.04. 15:43

Távozott a Fulham vezetőedzője – hivatalos

Angol labdarúgás
2026.06.02. 17:52

Megegyezés született az új vezetőedzőről a Liverpoolnál – sajtóhír

Angol labdarúgás
2026.06.02. 12:25
Ezek is érdekelhetik