A tabella élén az 5letes Man. City, ikszelt a Chelsea

2014.01.29. 20:36
Dzekoék ismét erődemonstrációt tartottak (Fotó: Reuters)
A Chelsea hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a West Ham Uniteddel a Premier League 23. fordulójában, míg a Manchester City a Tottenham Hotspur vendégeként aratott 5–1-es győzelmet, a londoniak Danny Rose kiállítását követően tíz emberrel fejezték be a mérkőzést. Az Aston Villa gólzáporos mérkőzésen győzte le otthon a West Bromwich Albiont, míg a Sunderland Adam Johnson találatával tartotta otthon mind a három bajnoki pontot a Stoke City ellenében.

TOTTENHAM–MANCHESTER CITY

Sergio Agüero révén már az 5. percben kapufáig jutott a mérkőzést sokkal jobban kezdő City és ezt követően sem lassított: a Spurs hiába játszott hazai pályán, az első húsz percben szinte lenyelte a labdát Pellegrini-csapata és sorra alakította ki a gólhelyzeteket. A Tottenham csak kereste önmagát.

Dzeko és Agüero kis túlzással akkor került helyzetbe, amikor akart, az argentin a 15. percben pedig már nem hibázott: David Silva passzát váltotta egy finom és higgadt mozdulattal gólra, megszerezve ezzel a vezetést és 50. találatát a Premier League-ben. 0–1

Agüero 81 angol bajnoki alatt termelte össze 50 gólját, ehhez kevesebb mérkőzésre csupán négy játékosnak (Cole, Shearer, Van Nistelrooy és Torres) volt szüksége.

Fél óra elteltével a City 65 százalékban birtokolta a labdát, a Tottenham az első félidőben mindössze kétszer veszélyeztetett, igaz egyikből – Eriksen szabadrúgása után – gólt szerzett, de Dawson közeli belsőzését a játékvezető les címén érvénytelenítette.

Amilyen jól indult és folytatódott az első félidő, olyan rosszul zárult a manchesterieknek: Sergio Agüero a hajrához érve megsérült, így le kellett cserélni, helyét Sztevan Jovetics foglalta el.

A szünetben szomorkodó vendégdrukkerek a második félidő kezdetén ismét mosolyra váltottak: Rose – bár előbb a labdát érte el – a tizenhatoson belül felrúgta a lövésre lendítő Dzekót, a játékvezető pedig büntetőt ítélt és kiállította a hátvédet. A tizenegyest Yaya Touré magabiztosan váltotta gólra. 0–2

Három perccel később már hárommal vezetett a City! Zabaleta beadását követően David Silva lövésénél még mentettek a védők, de Edin Dzeko ismétlésénél Lloris is tehetetlen volt: a bosnyák kíméletlenül bevágta és eldöntötte a meccset, pedig 40 perc még hátra volt.

Dzeko gólja után öt perc sem telt el és szépítettek a hazaiak! Eriksen szöglete Zabaleta szerencsétlen közbenjárása után a cserként beállt Etienne Capoue váltotta gólra közvetlen közelről. 1–3

A gól belelkesítette a hazaikat, de a kétgólos hátrány és az emberhátrány leküzdése túl nagy falatnak bizonyult. A 80. percben az első félidőben megsérült Agüero helyére beállt Sztevan Jovetics is betalált a Spursnek, a szezon nagy részét sérülés miatt kihagyó montenegrói Fernandinho passza és két védő kicselezése után lőtte ki 12 méterről a hosszú alsó sarkot. 1–4

A kegyelemdöfést a rendes játékidő utolsó előtt percében Vincent Kompany vitte be, a belga hátvéd egy jobb oldali szöglet után, némi szerencsével vette be Lloris kapuját. 1–5

Bár Rose kiállítása erősen véleményes ítélet után született, a Manchester City győzelme megkérdőjelezhetetlen volt a mai estén: míg a hazaiak 4, a vendégek 24 lövéssel veszélyeztettek a kilencven perc során, és ami igazán fontos, több gólt is lőttek.

A 2013–2014-es szezonban két bajnokin a Manchester City nem kevesebb, mint tizenegy góllal terhelte meg a Tottenham hálóját, de ami ennél is örömtelibb lehet a világoskékek szurkolói számára: az Arsenal keddi botlását kihasználva kedvenceik az első forduló után ismét a Premier League tabellájának élére álltak.

Felborult a pálya, de a Chelsea csak nem tudott betalálni

CHELSEA–WEST HAM

A Chelsea remek formában várhatta az összecsapást, hiszen a legutóbbi hét tétmérkőzését kivétel nélkül mind meg tudta nyerni. A West Ham ellen is közel járt ahhoz, hogy korán előnybe kerüljön, de a 9. percben Adrián hatalmas bravúrral hárítani tudta Oscar kíséretét (igaz, ehhez a keresztléc segítéségre is szüksége volt).

A vendégek az első 10-15 percben vezettek pár ígéretes támadást (James Tomkins fejesét követően Petr Cechnek kellett nagy védést bemutatnia), de azt követően csak a védekezésre koncentráltak, a hazaiak pedig nem tudtak ezzel mit kezdeni, sokáig csak átlövésekkel próbálkoztak. A félidő végét aztán nagyon megnyomták, Willian szögletét követően John Terry is közel járt a gólhoz, de végül nem járt sikerrel.

A második játékrészben annyiban változott a játék képe, hogy a West Ham már a játékrész elejétől teljesen beszorult a saját kapuja elé, ennek ellenére megszerezhette volna az előnyt, ha a 60. percben Stewart Downong bal oldali beadását követően Andy Carroll nem rúg óriási luftot ziccerben hat méterre a kaputól...

A Chelsea játékán a cserék sem lendítettek sokat, bár Frank Lampard rengetegszer lőtt kapura nevelőegyesülete ellen. Az utolsó negyedórában elképesztő volt a hazaiak fölénye, a BBC statisztikái szerint végül 39(!) alkalommal lőttek kapura, Adrián egymaga tartotta meccsben a vendégeket, persze a számtalan blokkolásról sem szabad elfeledkezni.

Az utolsó másodpercekre maradt egy vitatott eset, történt ugyanis, hogy Samuel Eto'o elcsente a labdát Adriántól, majd a kapuba lőtt, de a játékvezető nem adta meg a találatot, mert előtte már a sípjába fújt. Így maradt a 0–0, a West Ham a második csapat ebben a bajnoki szezonban, amelyik ponttal képes távozni a Stamford Bridge-ről a West Bromwich Albiont követően.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A West Bromwich-ban Gera Zoltán a keretben sem kapott helyet. Csapata gólzáporos mérkőzésen 4–3-as vereséget szenvedett az Aston Villa otthonában. A Sunderland Adam Johnson korai góljával nyert a Stoke ellen.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Chelsea–West Ham United 0–0
Tottenham Hotspur–Manchester City 1–5 (Capoue 59., ill. Agüero 15., Yaya Touré 51. – tizenegyesből, Dzeko 53., Jovetics 78., Kompany 89.)
Aston Villa–West Bromwich Albion 4–3 (Weimann 12., Bacuna 25., Delph 37., Benteke 64. – tizenegyesből, ill. Brunt 4., Delp 9. – öngól, Mulumbu 43.)
Sunderland–Stoke City 1–0 (A. Johnson 17.)

1. Manchester City 23 17 2 4 68–26 +42 53
2. Arsenal 23 16 4 3 45–21 +24 52
3. Chelsea 23 15 5 3 43–20 +23 50
4. Liverpool 23 14 4 5 57–28 +29 46
5. Tottenham 23 13 4 6 30–31 –1 43
6. Everton 23 11 9 3 35–24 +11 42
7. Manchester United 23 12 4 7 38–27 +11 40