PL: bombagólokkal fordított és nyert a Fulham a londoni derbin

2013.10.21. 22:59
A Premier League 8. fordulójának hétfő esti londoni derbijén a Fulham 4–1-re nyert látványos meccsen a Crystal Palace vendégeként. Az újonc hazaiak sorozatban ötödször kaptak ki a bajnokságban.

A hazaiak ugyan Adrian Mariappa révén gyorsan vezetést szereztek, de még a játékrész fele előtt egyenlített a Fulham. Pajtim Kasami egy hosszú indítás után mellel vette át a labdát, majd a labda lepattanása előtt futtában, kapásból lőtt kapura a 16-os jobb oldalától, a labda védhetetlenül vágódott Julian Speroni felett a hosszú felső sarokba. Ráadásul a vendégek még a szünet előtt vezetéshez jutottak: egy szabadrúgás után a lepattanó labdát Steve Sidwell küldte elemi erővel a jobb felső sarokba – Speroni ismét esélytelen volt. 1–2

Fordulás után tíz percen belül jött két újabb Fulham-találat: előbb Dimitar Berbatov fejjel növelte az előnyt, majd öt perc múlva – ismételten Bryan Ruiz előkészítése után – Philippe Senderos is begyötörte a labdát a gólvonalon túlra. A Fulham remek meccsen megérdemelten jutott három ponthoz. 1–4Adrian Mariappa révén gyorsan vezetést szereztek, de még a játékrész fele előtt egyenlített a Fulham. Pajtim Kasami egy hosszú indítás után mellel vette át a labdát, majd a labda lepattanása előtt futtában, kapásból lőtt kapura a 16-os jobb oldalától, a labda védhetetlenül vágódott Julian Speroni felett a hosszú felső sarokba. Ráadásul a vendégek még a szünet előtt vezetéshez jutottak: egy szabadrúgás után a lepattanó labdát Steve Sidwell küldte elemi erővel a jobb felső sarokba – Speroni ismét esélytelen volt. 1–2

Fordulás után tíz percen belül jött két újabb Fulham-találat: előbb Dimitar Berbatov fejjel növelte az előnyt, majd öt perc múlva – ismételten Bryan Ruiz előkészítése után – Philippe Senderos is begyötörte a labdát a gólvonalon túlra. A Fulham remek meccsen megérdemelten jutott három ponthoz. 1–4