Anglia: Wenger Wilshere-t védi a válogatottsági ügyben

MTI MTIMTI MTI
2013.10.10. 16:02
Arsene Wenger, az angol labdarúgó-bajnokságban listavezető Arsenal francia menedzsere megvédte játékosát, Jack Wilshere-t, aki szerdán úgy nyilatkozott: csak angol futballistáknak szabadna szerepelniük a válogatottban.

Wenger csütörtökön a BBC Sportnak azt mondta, teljes mértékben egyetért futballistájával: „Én is mindig azt mondtam, hogy az angol nemzeti csapatot kizárólag angol szövetségi kapitánynak szabadna irányítania.”

Wilshere a nyilatkozatával a 18 éves Adnan Januzajra utalt, aki a hétvégén a Manchester United két gólját szerezte a Sunderland ellen 2–1-re megnyert bajnokin, és akire már Roy Hodgson szövetségi kapitány is felfigyelt. A belgiumi születésű Januzaj koszovói albán családból származik, nagyszülei pedig törökök, de a nemzetközi szövetség szabályzata értelmében, ha öt évig Angliában él, pályára léphet az angol válogatottban.

„Szerintem ettől még nem lesz valaki angol és nem kéne játszania a válogatottban – közölte szerdán Wilshere. – Ha én öt évig Spanyolországban élnék, attól még nem lennék spanyol. Nem szabad elfelejtenünk, hogy kik vagyunk. Mi angolok vagyunk.”

A 21 éves középpályás később finomított álláspontján, azt mondta, kijelentéseit nem Januzajnak címezte, és soha nem mondta, hogy angol válogatott játékos csak az lehet, aki Angliában született.

„Én azzal nem értek egyet, hogy valaki egy másik országban elkezd futballozni, és amint útlevelet kap, máris játszhat az adott ország válogatottjában” – írta az egyik közösségi oldalon Wilshere.

Wilshere a nyilatkozatával a 18 éves Adnan Januzajra utalt, aki a hétvégén a Manchester United két gólját szerezte a Sunderland ellen 2–1-re megnyert bajnokin, és akire már Roy Hodgson szövetségi kapitány is felfigyelt. A belgiumi születésű Januzaj koszovói albán családból származik, nagyszülei pedig törökök, de a nemzetközi szövetség szabályzata értelmében, ha öt évig Angliában él, pályára léphet az angol válogatottban.

„Szerintem ettől még nem lesz valaki angol és nem kéne játszania a válogatottban – közölte szerdán Wilshere. – Ha én öt évig Spanyolországban élnék, attól még nem lennék spanyol. Nem szabad elfelejtenünk, hogy kik vagyunk. Mi angolok vagyunk.”

A 21 éves középpályás később finomított álláspontján, azt mondta, kijelentéseit nem Januzajnak címezte, és soha nem mondta, hogy angol válogatott játékos csak az lehet, aki Angliában született.

„Én azzal nem értek egyet, hogy valaki egy másik országban elkezd futballozni, és amint útlevelet kap, máris játszhat az adott ország válogatottjában” – írta az egyik közösségi oldalon Wilshere.

 

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Jude Bellingham szerint „nincs dráma” az angoloknál

Foci vb 2026
2026.06.24. 09:23

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő

Foci vb 2026
2026.06.23. 23:30

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
2026.06.23. 21:17

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Többet fizet, kevesebbet kap!

Foci vb 2026
2026.06.11. 09:42

A nap, amelyiken Anglia kétszer szúrt ki Argentínával – vb-videók!

Minden más foci
2026.06.07. 09:11

Wenger üzent az Arsenal bajnoki címe után – videó

Angol labdarúgás
2026.05.20. 12:10

Átment Arsene Wenger javaslata, Kanadában tesztelik az új lesszabályt

Minden más foci
2026.03.31. 12:26
Ezek is érdekelhetik