Tottenham: Gallas nem ért egyet Wenger kijelentésével

2012.10.30. 13:33
William Gallas, az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Tottenham Hotspur védője a London24-nek adott nyilatkozatában elmondta, nem ért egyet Arsene Wenger azon kijelentésével, amely szerint a Premier League negyedik helye felér az FA-kupa vagy a Ligakupa megnyerésével.

Az Arsenal menedzsere a klub éves közgyűlésén elmondta, számára fontosabb odaérni a Bajnokok Ligája-indulást jelentő negyedik helyre, mint diadalmaskodni valamelyik honi kupasorozatban. Gallas – aki négy évet töltött az „ágyúsoknál" – azonban úgy véli, egy trófea begyűjtése mindennél többet ér.

„Tudom, hogy milyen érzés a magasba emelni egy trófeát. Fantasztikus pillanat, és nem adatik meg sokszor az ember pályafutásában – kezdte a 35 esztendős védő. – Számomra mindegy, hogy a második vagy a negyedik helyen végzek, ez ugyanaz. De ha megnyersz egy kupát és te vagy a bajnok, az teljesen más érzés. Egy pár hónapig azt gondolod, hogy a tiéd a legjobb csapat a legjobb játékosokkal, és ez nagyon boldoggá tesz."

„A labdarúgásban az az igazi, ha megnyersz egy trófeát. Ez a Tottenhammel már régóta nem történt meg, ám a szezon végén szeretnénk a magasba emelni egy serleget, bármelyik is legyen az" – fejtette ki a „sarkantyúsok" védője.

Legfrissebb hírek

„Egyszerűen nem normális” – Mikel Arteta a PL legfiatalabb gólszerzőjét, Max Dowmant méltatta

Angol labdarúgás
2026.03.15. 11:31

„Jövőre a BL-ben szeretnénk játszani, szóval van miért küzdenünk” – Szoboszlai a Spurs elleni mérkőzés tétjéről

Angol labdarúgás
2026.03.14. 12:34

„Kerkez jó, de mindenképpen tisztességes teljesítményt nyújtott” – Arne Slot az NS-nek

Angol labdarúgás
2026.03.13. 11:42

Kétszer is felállt a Brentford, de tizenegyesekkel a West Ham jutott be az FA-kupa negyeddöntőjébe

Angol labdarúgás
2026.03.09. 23:27

A Manchester Cityvel találkozik a Liverpool az FA-kupában

Angol labdarúgás
2026.03.09. 20:42

„Kerkez Milos fantasztikus balhátvéd” – Andy Robertson méltatta posztriválisát a Wolverhampton legyőzése után

Angol labdarúgás
2026.03.07. 09:07

„A saját szabályaik szerint játszanak” – Fabian Hürzeler az Arsenalról

Angol labdarúgás
2026.03.05. 19:24

Csökkentették Maguire felfüggesztett börtönbüntetését, a játékos ismét fellebbez

Angol labdarúgás
2026.03.04. 17:46
Ezek is érdekelhetik